Bestuurder vlucht voor politie, maar toch gepakt

Donderdag 18 december 2014
De politie werd op dinsdagochtend 16 december rond 11.15 uur gebeld door een automobilist dat hij zojuist asociaal zou zijn ingehaald door een andere automobilist. De politie heeft de melder gebeld en is naar de rotonde gereden op de Apollolaan waar de automobilist op dat moment zou moeten rijden. De politie kwam de automobilist tegen en de bestuurder voldeed aan het opgegeven signalement. De automobilist reageerde niet op het stopteken van de politie. Uiteindelijk zette hij de auto stil op de Braakweg. Maar op het moment dat de politie wilde uitstappen ging hij er vandoor. De auto werd kort daarop aangetroffen achter een buurthuis. De politie zag dat er meerdere personen uit de auto sprongen en weg renden. Vier personen bleven staan en uiteindelijk werd de bestuurder, een 18-jarige man uit Almelo, herkend en werd aangehouden voor het vertonen van gevaarlijk rijgedrag, het niet bij zich hebben van een identiteitsbewijs, het opgeven van een valse naam en het rijden zonder geldig rijbewijs. Tegen de verdachte worden meerdere processen-verbaal opgemaakt.

Overige politieberichten:

Rijden onder invloed, verdachte aangehouden

Op dinsdgavond 16 december werd de politie rond 22.40 uur gebeld dat bij een horecagelegenheid aan de Laan van Iserlohn in Almelo een paar lastige klanten waren die weigerden het pand te verlaten. De politie is er naar toe gegaan en is in gesprek gegaan met de beveiliging. De beveiliging gaf aan dat de 25-jarige vrouw en de 49-jarige man het pand moesten verlaten. De 25-jarige vrouw werd emotioneel en opstandig buiten en de 49-jarige man werd bedreigend richting de beveiliging. De 25-jarige vrouw ging op de grond zitten en er was geen fatsoenlijk gesprek mee te voeren. Zij werd aangehouden voor openbare dronkenschap. Hierop reageerde haar partner waarop hij ook aangehouden werd. Bedien werden overgebracht naar het Arrestanten complex in Borne. De volgende werden ze gehoord en heen gezonden met een proces-verbaal.

Fietsdiefstalcontrole op school
Op 2 december jl. heeft de politie samen met stadstoezicht en de school, het AOC, een fietsdiefstalcontrole op school gehouden. Hierbij zijn alle framenummers van de ruim 500 gestalde fietsen in de fietsenstalling gecontroleerd op diefstal. Veel positieve reacties van leerlingen, docenten en ouders over de controle. De politie en stadstoezicht willen tevens een signaal afgeven dat fietsen op een gestolen fiets niet loont. Tijdens de controle op school is één van diefstal afkomstige fiets aangetroffen. Deze is in beslag genomen en terug naar de rechtmatige eigenaar. Tegen de verdachte wordt proces-verbaal opgemaakt.

Eerste bevindingen project
Vorig jaar werden er 65 fietsen gestolen vanaf De Riet, het aantal ten opzichte van vorig jaar is significant afgenomen door de aandacht en inzet van politie, buurtpreventie en stadstoezicht het afgelopen half jaar. Buurtpreventie heeft aangegeven toezicht te blijven houden. Politie en stadstoezicht blijven incidentele controles houden op plaatsen waar veel fietsen worden gestald.

Nog even de tips
•Doe altijd aangifte, dit kan heel simpel via www.politie.nl
•Noteer het framenummer en het nummer van het slot, zodat deze nummers bij een aangifte kunnen worden doorgeven en via www.stopheling.nl staat de fiets dan als gestolen gesignaleerd.
•Een extra slot kan geen kwaad, maar kies dan voor een kettingslot, en niet voor een kabelslot. De laatste is te gemakkelijk kapot te maken.
•Let op het inladen van fietsen op aanhangers of in busjes. Als onbekenden fietsen inladen, noteer dan het kenteken en geef dat door aan de politie.

Gezamenlijk project tegen fietsendiefstal afgerond
In juni van dit jaar startte de politie samen met Stadtoezicht Almelo en Buurtpreventie Zuidoost een actie om het aantal fietsendiefstallen, vooral bij het station De Riet, terug te dringen. Het project is op 2 december afgesloten met een fietsendiefstal controle op de school aan de Bornerbroeksestraat.

Het afgelopen half jaar hebben politie, stadstoezicht en de buurtpreventie er alles aan gedaan om de fietsendiefstallen terug te dringen. Hiervoor zijn verschillende acties en controles gehouden. Zoals,
• Extra toezicht bij het station door buurtpreventie
• Extra controles en toezicht door de politie in de omgeving van het station
• Buurtbewoners werden geïnformeerd over het probleem en gevraagd om extra toezicht.
• Er is geflyerd met informatie over het fietsdiefstalprobleem en wat men hiertegen zelf kunt doen.
• Onafgesloten fietsen werden door de buurtpreventie afgesloten. De fietssleutels werden op het politiebureau neergelegd en in veel gevallen heeft de eigenaar zich gemeld.
• Te lang gestalde fietsen (weesfietsen) werden door stadstoezicht weggehaald.
• Controles op framenummers van gestalde fietsen in de fietsenstalling van het station. Hierbij is er 1 maal een gestolen fiets aangetroffen.
Deel dit artikel: Twitter | Facebook | WhatsApp | Google+ | E-mail

Info

Knoll’ntrekkers kijken uit naar 55-jarig jubileum

Het was maandag 11 november de 'Elfde van de Elfde': Nederla...

Kunsthal Hof 88 organiseert fotowedstrijd

Kunsthal Hof 88 organiseert een fotowedstrijd, speciaal voor...

Leerlingen De Weier ontbijten met burgemeester Korteland

Burgemeester Richard Korteland ging donderdagochtend 10 okto...

Vrijwillige steunouder geeft gezin lucht

Wil je vrijwillig steunouder worden en wat houdt dat in? ...

ZGT maakt geboortefotografie op OK mogelijk

Fotografie in geboortekamers van ZGT was al toegestaan, maar...

Nederlandse première van Sursum Corda

Eric Kotterink begon op 1 mei 1999 zijn loopbaan als dirigen...

Almelo bruist van de activiteiten

Komend weekend staat het centrum van Almelo bol van de activ...

Senia organiseert kennismakingsavond leesclubs

Senia organiseert een kennismakingsavond met hun leesclubs i...

Fossielenexpositie in het Natuurhus

Te bekijken in het Natuurhus is momenteel [i]De Wondere Were...

Rijssen-Holten gaat door met ontwikkeling AZC

"We gaan in Rijssen-Holten gewoon verder met de ontwikkeling...

Koken met dementie in de bieb

Feijn Lunchen & Lezen en Bibliotheek Almelo organiseren dit ...

Start van nieuw politieke jaar in Rijssen-Holten

Ook in fusiegemeente Rijssen-Holten begint deze week het nie...

Zomerschool voor senioren Almelo

Deze zomer wordt het weer een 'feest van ontmoeten en verbin...

Diamanten echtpaar Wim en Rietje Elferink

Wim Elfrink (84), radiopresentator van ‘Heimatklanken’ o...

Inspiratie-inloop Groen in je straat

De Groene Loper Almelo houdt op maandag 10 juni een inspirat...

Basiscursus 3D ontwerpen

Bibliotheek Almelo organiseert een basiscursus 3D ontwerpen ...

Open dag Sportpark Wendelgoor

Sportpark Wendelgoor houdt een open dag op zaterdag 15 juni....

Defensie oefent met laagvliegende Apaches

Het Defensie Helikopter Commando oefent dinsdag 14 en woensd...

43 kilo lichter door te wandelen

De 31 jarige Almeloër Marino Stiphout heeft jaren te kampen...

Meer zonnepanelen in Overijssel

In de afgelopen 2,5 jaar zijn er heel veel zonnepanelen bijg...
© 1986 - 2025 Stichting Lokale Omroep Almelo