Woensdag 18 juni 2014
Machinefabriek Boessenkool heeft in haar productiecapaciteiten opnieuw een belangrijke stap gezet. Afgelopen maand is, na een opbouwperiode van 4 maanden, de nieuwe Juaristi floortype kotterbank in bedrijf gesteld. Een indrukwekkende machine voor grootformaat werkstukken. Bij Boessenkool worden nu metalen delen binnen gereden tot 20,5 x 6 x 3 meter waarbij tot 200 ton gewicht op de bewerkingstafel gebracht mag worden. Niet alleen het formaat en de gewichten die de machine aan kan zijn bijzonder groot, ook de nauwkeurigheid waarmee gewerkt kan worden is spraakmakend: 10 micron over een afstand van 4 meter. De kotterbank is voorzien van een gereedschapwisselaar met 60 gereedschappen en een gereedschapkoppenwisselaar met 4 gereedschapkoppen. Het CNC besturingtype is een Heidenhain iTNC 530. De machine heeft een vermogen van 70 kW, een spindel van 180 mm, geïntegreerde rotatietafel van 3 x 3,5 meter met een V-bewegingslag van 2,5 meter en is geschikt om 50 ton product op te bewerken.
De nieuwe machine vraagt ruimte. Hij meet zelf 30 x 15 x 9 meter en staat op een eigen fundament van ruim 500 m3 gewapend beton. In de hal zijn mensen en machines dagelijks druk in de weer met het klaarmaken van de verschillende orders. Deze komen steeds vaker van bedrijven die toeleveren aan de delfstoffenwinning – olie & gas, mijnbouw - maar ook aan de off-shore industrie, de onderzoekswereld en andere branches die met speciale opdrachten Machinefabriek Boessenkool in Almelo steeds vaker weten te vinden.
Directeur Eelco Osse: "De nieuwe machine is gelukkig op tijd operationeel geworden. De opdrachten die daarop stonden te wachten komen nu de een na de ander gereed. En inmiddels staan er de nodige offertes voor grote kotterbewerkingen uit waarvan we eerdaags hopen de opdrachten te mogen ontvangen."