Donderdag 1 mei 2014
Op maandag 28 april vond er omstreeks 12:55 uur een aanrijding met meerdere auto’s plaats op de Weezebeeksingel. De auto’s stonden op dat moment te wachten voor een verkeerslicht. Een van de bestuurders dacht op een gegeven moment dat het verkeerslicht op groen sprong en gaf gas. Het licht stond echter nog steeds op rood. De trekker met oplegger die begon te rijden reed tegen de auto voor hem aan. Deze schoot vervolgens weer door tegen een auto die daarvoor stond. Een aantal inzittenden werden voor de zekerheid gecontroleerd door de medewerkers van de ambulance. Niemand hoefde mee naar het ziekenhuis. 1 auto moest worden afgesleept.Overige politieberichten:
Aangehouden voor nachtrumoer
Op woensdag 30 april kregen agenten omstreeks 00:40 uur een melding van geluidsoverlast vanaf een woning aan de Duindoornstraat. Het was die avond al de derde keer dat agenten bij dit adres aan de deur moesten in verband met overlast. Ook deze keer werd er overlast geconstateerd, hoewel de overlast wel minder was dan de twee keer daarvoor. Aangezien het de derde terechte melding was werd aan de bewoonster een bekeuring uitgeschreven. Agenten zijn, nadat ze vertrokken waren, nog even blijven staan in de buurt om te luisteren of het deze keer wel rustig zou blijven. Dit bleek echter niet het geval. Agenten hoorden de bewoonster en haar bezoek korte tijd later wederom schreeuwen en geluid maken. Hierop zijn de agenten terug gegaan en hebben zij de bewoonster, een 20 jarige vrouw, aangehouden en overgebracht naar het Arrestantencomplex.
Woninginbraak (2x)
Tussen woensdag 30 april 22:00 uur en donderdag 1 mei 08:00 uur werd er ingebroken in een woning aan de Plevier. Men heeft zich toegang tot de woning verschaft door het slot van een deur in het geheel af te breken. De woning werd zowel boven als beneden doorzocht. De bewoners moeten nog een inventarisatie maken van de weggenomen goederen.
Ook in een woning aan de Bornerbroeksestraat werd ingebroken. De inbraak werd op dinsdag 29 april omstreeks 14:50 uur ontdekt. Men is de woning binnen gekomen door een keukenraampje aan de achterzijde van de woning te forceren. Alleen de benedenverdieping werd doorzocht. De bewoner mist onder andere een televisie.
De politie is in beide gevallen een onderzoek gestart. Eventuele getuigen kunnen zich melden via 0900-8844 of via Meld Misdaad Anoniem 0800-7000
Winkeldiefstal (3x)
Op dinsdag 29 april omstreeks 15:15 uur werden agenten gestuurd naar een supermarkt aan de Bornsestraat. Daar zou het personeel een agressieve winkeldievegge vasthouden. Zij zou een fles wijn ter waarde van 3,59 euro hebben verstopt. Ter plaatse bleek het te gaan om een 38 jarige veelpleegster. De vrouw was duidelijk onder invloed en gedroeg zich vervelend. De vrouw is aangehouden en overgebracht naar het Arrestantencentrum. Daar is zij beoordeeld door een GGD arts omdat men zich zorgen maakte over haar geestelijke gesteldheid. Aangezien dit niet de eerste keer was dat de vrouw werd beoordeeld, werd uiteindelijk besloten haar verplicht te laten opnemen in een psychiatrische instelling.
Op dinsdag 29 april omstreeks 15:25 uur werd er een winkeldief op heterdaad betrapt in een winkel aan het Acaciaplein. Daar werd door personeel gezien dat een man een doosje sigaren ter waarde van 7,60 euro in zijn jas stopte en hiermee de winkel probeerde uit te lopen zonder te betalen. De man werd staandegehouden door het personeel en overgedragen aan de politie. De man, een 50 jarige inwoner van Almelo, werd overgebracht naar het Arrestantencentrum. Daar is hij afgehoord. Na overleg met justitie werd de man een boete opgelegd ter waarde van 320 euro.
Op maandag 28 april omstreeks 16:45 uur kregen agenten melding van een winkeldiefstal bij een supermarkt aan de Stadionlaan. Daar bleek een 44 jarige man uit Almelo twee blikjes Bacardi en een stuk kaas te hebben gestolen. De blikjes had hij in zijn jaszakken verstopt. De kaas had hij vast uit de verpakking gehaald, een deel van de kaas had hij al in zijn mond gestopt. De man is aangehouden en overgebracht naar het Arrestantencomplex. Daar heeft de man een verklaring afgelegd. Hij is met een dagvaarding weer de straat opgestuurd. Dit betekent dat hij zich op een later tijdstip moet verantwoorden bij een politierechter.
Aangehouden voor openstaande boetes
Op donderdag 1 mei zagen agenten rond 04:10 uur tijdens hun surveillance een auto staan aan de Albert Verweystraat. Na controle van de inzittenden bleek een van de inzittenden, een 23 jarige man uit Enschede, nog een boete open te hebben staan van 4500 euro. Op het niet betalen van de boete stond in dit geval een gijzeling. Dit betekent dat de man 21 dagen moet uitzitten en daarna alsnog de boete zal moeten betalen.
Vervelende man aangehouden
Op maandag 28 april omstreeks 23:35 uur kwam er bij de politie een melding binnen van een lastige man op het Catharina Amaliaplein. De man zou tegen fietsen aantrappen, mensen uitschelden en schreeuwend door de straat lopen. Ook tegen de ter plaatse gekomen agenten gedroeg de man, een 30 jarige Almeloër, zich irritant. Na controle van zijn gegevens bleek de man nog een boete open te hebben staan van 130 euro of twee dagen gevangenisstraf. Aangezien de man de boete niet kon betalen is hij overgebracht naar het Arrestantencentrum.