Donderdag 5 december 2013
De gemeenten Enschede, Hengelo, Oldenzaal en Almelo willen samen met Wecycle inwoners stimuleren om na Pakjesavond oud elektrisch speelgoed in te leveren bij de milieustraat. Daarom ligt er vanaf 6 december voor de eerste 100 inleveraars een Wecycle-sneeuwballenmaker klaar bij de afvalbrengpunten. Ook worden er 500 kanskaarten uitgedeeld met kans op één van de 100 enveloppen met vier bioscoopkaarten.Op Pakjesavond krijgen veel kinderen nieuw elektrisch speelgoed van Sinterklaas: een nieuwe spelcomputer, een bestuurbare auto, fotocamera of MP3-speler staan hoog op de verlanglijstjes. Deze cadeautjes vervangen meestal oud elektrisch speelgoed. Dat verdwijnt vaak helaas in de vuilnisbak. Jammer, want dan kan het niet gerecycled worden.
Wecycle wil stimuleren dat er zoveel mogelijk oud electrisch speelgoed gerecycled kan worden en organiseert een unieke actie. Lever vanaf 6 december oud elektrisch speelgoed, andere afgedankte elektrische apparaten en/of kapotte spaarlampen in bij het afvalbrengpunt in jouw gemeente. De eerste 100 inleveraars krijgen gratis de Wecycle-sneeuwballenmaker. Op=op! Ook worden er 500 kanskaarten uitgedeeld, met kans op vier bioscoopkaarten. Er worden 100 keer vier bioscoopkaarten verloot onder alle uitgegeven kanskaarten. Inleveren kan bij de het afvalbrengpunt aan de Turfkade 15.
Van al het elektrische speelgoed dat per jaar wordt weggegooid, wordt minder dan een kwart, ongeveer 500.000 kilo, ingeleverd. Dat betekent dat er zo’n 1,5 miljoen kilo bij het gewone afval terecht komt. Wecycle zorgt ervoor dat naast speelgoed, ook alle andere elektrische apparaten en spaarlampen die ingeleverd worden op de afvalbrengpunten en kringloopbedrijf de Beurs optimaal worden gerecycled. Dat is belangrijk, want door recycling behouden we de grondstoffen voor generaties na ons en hoeven er minder grondstoffen te worden onttrokken aan de natuur. Ook komen de schadelijke stoffen niet terecht in het milieu.
Elektrische apparaten worden voor 75% tot 90% gerecycled. Spaarlampen zelfs voor meer dan 90%. Kunststoffen, ijzer, glas, aluminium, koper: het worden na recycling allemaal weer nieuwe grondstoffen. Maar dan moeten de apparaten en spaarlampen wel apart worden ingeleverd. Per jaar verdwijnt hiervan echter ruim twee kilo per persoon in de vuilnisbak. Hiermee gaat 35 miljoen kilo verloren voor recycling. Samen met Wecycle willen de gemeenten Enschede, Hengelo, Oldenzaal en Almelo dit tegengaan.