NLdoet gaat binnenkort van start

Maandag 6 maart 2023
De negentiende editie van NLdoet vindt plaats op vrijdag 10 en zaterdag 11 maart. Ook in Almelo zullen de vrijwilligers dan hun handen weer uit de mouwen steken. De dagen zullen worden georganiseerd door het Oranjefonds.

NLdoet
Jaarlijks in maart organiseert het Oranje Fonds een grote vrijwilligersactie, NLdoet. Hierin kunnen mensen zich als vrijwilliger inzetten bij diverse projecten. Meedoen aan NLdoet kan door heel Nederland. Kijk op www.nldoet.nl voor meer informatie.

Voor ieder wat wils
Er is voor iedereen wat te doen tijdens NLdoet. In deze dagen kun je op een leuke en laagdrempelige manier kennis met het vrijwilligerswerk in de gemeente Almelo. Zo is er in Doepark de Hagen een moestuin die zich elk jaar verder ontwikkelt met dank aan de inzet van een groep vrijwilligers. Er wordt gewerkt op basis van wisselteelt, permacultuur en gebruik gemaakt van eigen composthopen naast de moestuin. Op zaterdag 11 maart, van 9.00 tot 12.30 uur, zijn de belangrijkste werkzaamheden: ondiep omspitten, schoffelen van enkele paden en mest opbrengen. Aanmelden kan via de site www.nldoet.nl

Op zaterdag 11 maart is ook in de Schelfhorst een groep bewoners actief. Vanaf 9.30 uur zullen zij de laatste hand leggen aan de Pluktuin in het Schelfhorstpark. Bewoners hebben het op zich genomen om daar een tuin aan te leggen met diverse soorten plukfruit waaronder bramen, frambozen en bessen. Op zaterdag worden de bessenstruiken geplant en zullen de betrokken vrijwilligers een takkenwal aanleggen.
Al enkele maanden zijn zij actief bezig geweest met de voorbereidingen van de tuin, in nauwe samenwerking met de gemeente Almelo en wijkondersteuning van Avedan Welzijn.

Zo is er een hoek vrijgemaakt aan de kant van de Schapendijk, langs het fietspad. Allereerst is er alles aan gedaan om de konijnen buiten te houden, de grond van voedingstoffen te voorzien en is er een waterpomp aangelegd. Nu kan er geplant gaan worden, als de struiken volgroeid zijn en fruit gaan dragen zal het op gezette tijden worden verdeeld onder de liefhebbers in de wijk. De Pluktuin is mede tot stand gekomen door een bijdrage uit het wijkbudget gemeente Almelo en een subsidie van De Groene Loper Almelo.

Door Jaimy Waanders
Deel dit artikel: Twitter | Facebook | WhatsApp | Google+ | E-mail

Info

Ambulance uit 1800 nagebouwd

Aan de hand van de originele tekeningen is een ambulance nag...

Leen je museumkaart uit

Stedelijk Museum Almelo doet de oproep om je museumkaart in ...

Van alles te doen in de maand april

Maart roerde zijn staart en april doet wat hij wil. De maand...

Bornerbroek klust erop los

Projectteam Recreatieve Routes en Natuurwaarden Bornerbroek ...

Studenten in actie voor slachtoffers aardbeving

Studenten en docenten van het ROC Van Twente in Almelo organ...

Etsenexpositie Hans Jansen in Grote Kerk

Van binnenzijden van drankkartonnen weet Hans Jansen etsen t...

Nieuwe wetgeving koolmonoxide

Belangrijk bericht voor de inwoners van de gemeente Almelo: ...

Jubileumuitzending Black and Blues

Het radioprogramma Black & Blues, dat op AAFM wordt uitgezon...

Educatie over Historisch Festival op scholen

Martijn Makkinga van het Historisch Festival doet zijn uiter...

Twente Milieu wil oude kunststof tuinmeubelen recyclen

Twente Milieu gaat in samenwerking met Hartman en de verwerk...

Gratis training Voor jou en je kind

Taalpunt Almelo gaat binnenkort weer van start met nieuwe tr...

Gratis chipactie in ‘t Noordbroek

Katteneigenaren kunnen op maandag 3 april en donderdag 6 apr...

De molenschuur, verrijking voor de Molen

De Molenschuur naast de Windkorenmolen De Hoop aan de Nieuws...

Nationale Pannenkoekdag in Almelo

De Nationale Pannenkoekendag op vrijdag 17 maart, stond voll...

Splinter Chabot in de bibliotheek

Tot en met zondag 19 maart is het Boekenweek. In het kader d...

Welke parkeergarages zijn er in Almelo?

Er zijn zeven parkeergarages in en rond het centrum van Alme...

Uitslag verkiezingen onder scholieren

Vandaag is het verkiezingsdag. Inwoners van de provincie mog...

Onderhoud aan de N36 Almelo-West

De N36 tussen Wierden-Noord en Almelo-West is op donderdag 2...

Bibi Trip winnaar voorleeswedstrijd

De voorleeswedstrijd van de regio Noordoost-Twente is gewonn...

Tennisclub Luctor et Emergo 125 jaar jong

Het tennisjaar 2023 staat voor ATV luctor et Emergo in het t...
© 1986 - 2023 Stichting Lokale Omroep Almelo