Gedetineerden PI Almelo doneren 500 euro

Donderdag 19 mei 2022
Gedetineerden in penitentiaire inrichting (PI) Almelo hebben geld ingezameld voor het Sophia Kinderziekenhuis in Rotterdam.

Zieke kinderen
Namens de gedetineerden werd woensdagmiddag 18 mei een cheque van 500 euro uitgereikt aan enkele gevangenismedewerkers van PI Middelburg. Zij fietsen deze week door Nederland om aandacht te vragen voor zieke kinderen en om geld in te zamelen. Hoofd Arbeid Erwin Abbink van PI Almelo is onder de indruk van de actie van de gedetineerden. "Het initiatief komt van de Gedeco, de gedetineerdencommissie. Dit is een groepje gedetineerden dat de belangen van alle gedetineerden in onze inrichting behartigt en af en toe overleg voert met de gevangenisdirectie over allerlei zaken die gedetineerden bezighouden. Ze vroegen of ze geld mochten inzamelen onder alle gedetineerden. Dat hebben we uiteraard gefaciliteerd", aldus Erwin Abbink.

Abbink vervolgt: "Gedetineerden hebben geen contant geld in bezit, maar iedereen heeft wel een rekening, waar bijvoorbeeld het geld op kan worden gestort dat ze verdienen met hun werk binnen één van de werkzalen van onze inrichting. Als je dan weet dat het uurloon van een gedetineerde 91 eurocent bedraagt en ze gemiddeld 20 uur in de week werken, is het natuurlijk prachtig dat ze uiteindelijk 500 euro hebben opgehaald", zo meldt Abbink.

Feestelijk onthaal
De tien gevangenismedewerkers zijn maandag vertrokken vanuit PI Middelburg en zijn via PI Dordrecht en PI Lelystad naar PI Almelo gefietst. De fietsers uit Zeeland werden woensdag aan het einde van de middag feestelijk onthaald door een aantal collega’s van PI Almelo bij De Fabriek, een locatie van PI Almelo waar door onder andere gedetineerden dagelijks wordt gewerkt. Na een douche, avondmaaltijd, avondprogramma, overnachting en ontbijt – allemaal aangeboden door PI
Almelo – stappen de medewerkers van PI Middelburg donderdagochtend weer op de fiets voor hun etappe naar PI Vught.

Vrijdag volgt de laatste etappe terug naar PI Middelburg. De kilometerteller staat dan op bijna 800 kilometer. Het gevangenispersoneel hoopt dan flink wat euro’s te hebben verdiend voor de realisatie van een sportcentrum voor kinderen met aandoeningen aan het hart, de longen, luchtwegen, slokdarm en/of het middenrif in het Sophia kinderziekenhuis.

Kijk voor meer info op www.pimsteunt.nl.
Deel dit artikel: Twitter | Facebook | WhatsApp | Google+ | E-mail

Info

Jett Rebel headliner op festival HobNob

De kleurrijke artiest Jett Rebel is de hoofdact op HobNob op...

Van alles te doen in de maand juni

De maand mei is weer voorbij en de zomer komt eraan (1 of 21...

Herenboeren starten eigen natuurboerderij

Onder de naam Herenboeren Almelo is een groep Almeloërs ges...

Brandweer oefent duiker in nood

Het duikteam Twente van de brandweer oefende vrijdagmiddag d...

AAFM ook weer in de ether te horen

De radiozender van Almelo is weer te horen in de ether. In d...

Huurverlaging? Pas zelf uw huurtoeslag aan

Heeft u de brief van de woningstichting gekregen dat u een h...

Stichting Funerair Erfgoed in oprichting

Harry Löwik is bezig met het oprichten van de stichting Fun...

Platform Cultureel Erfgoed geeft presentatie

De stichting Cultureel Erfgoed Almelo heeft in 2019 een plat...

Voorjaarsconcert KAH een succes

Het voorjaarsconcert van de Koninklijke Almelosche Harmonie ...

Nieuwe molenschuur officieel geopend

Korenmolen de Hoop neemt op zaterdag 13 mei, Nationale Molen...

Juiste vertaling inscriptie van Joodse graven

Op zijn 70ste begon Meindert van der Woude een studie Hebree...

Goed nieuws voor bezitters van e-bikes

Een fietsaccu bewaarservice: het is goed nieuws voor mensen ...

Nieuwe website Almeloopers gelanceerd

Met de lancering van de nieuwe website is een lang gekoester...

Programma Beeklustpark bekend

Het Beeklustpark in de wijk Ossenkoppelerhoek heeft vanaf zo...

Inrichting Stadsentree in laatste fase

De Stadsentree nabij restaurant Ledeboer aan het begin van d...

Oekraïense schildert wand in Huis van Katoen en Nu

Een groot schilderwerk, bestaande uit drie panelen van de Oe...

La SteSa Entertainment naar WK Streetdance

Een grote groep dansers van dansschool La SteSa Entertainmen...

Doek valt voor St. Caecilia Bornerbroek

Minder dan een maand geleden publiceerde Aavisie nog een art...

Programma Koningsmarkt 2023

Almelo Events heeft voor Koningsdag 2023 tal van activiteite...

Best Singer Almelo 2023 te zien bij AAVISIE

Pak een bak popcorn erbij want vandaag en morgen kun je vana...
© 1986 - 2023 Stichting Lokale Omroep Almelo