Woensdag 27 januari 2016
Op maandag 25 januari rond 16:10 uur reed een motoragent op de Grotestraat in Almelo. Een tegemoetkomende bromfietser remde bij het zien van de motoragent onmiddellijk en sprong van zijn bromfiets af. De agent gaf de man de opdracht te stoppen om een en ander te controleren. Bij het opgeven van zijn naam bleek dat de gegevens niet in de systemen waren terug te vinden. De agent droeg de man daarom op achter hem aan te rijden naar het bureau om een en ander uit te zoeken, aangezien het vermoeden bestond dat de man een valse naam had opgegeven. De bromfietser probeerde er in eerste instantie tussenuit te gaan, maar kon na een korte achtervolging alsnog worden aangehouden. Op het bureau bleek dat de man inderdaad een valse naam had opgegeven en bleek de bromfiets van diefstal afkomstig. Daarnaast was de bromfiets niet verzekerd en voldeed de man niet aan een bevel of vordering van een agent. Tevens had de man nog voor bijna 800 euro boetes openstaan. De 49 jarige man is overgebracht naar het Arrestantencentrum in Borne. Er zal proces verbaal worden opgemaakt tegen hem voor bovengenoemde feiten.Overige politieberichten:
Rijden onder invloed van drugs
Op maandag 25 januari omstreeks 13:20 uur werd de bestuurder van een voertuig dat op de Henriette Roland Holstlaan reed, gecontroleerd. De bestuurder van het voertuig reageerde opgefokt, was wit en zweette behoorlijk. Daarnaast keek de man vreemd uit zijn ogen en vertelde hij onsamenhangende verhalen. Tevens lag er een half opgerookte joint in de middenconsole van de auto. Ondanks dat de 29 jarige man ontkende verdovende middelen te hebben gebruikt, werd hij toch aangehouden op verdenking van het rijden onder invloed van drugs. Hij is overgebracht naar het Arrestantencentrum waar een GGD arts werd gewaarschuwd. Deze heeft bloed afgenomen van de verdachte. Het bloed zal worden opgestuurd naar het NFI (Nederlands Forensisch Instituut) waar het zal worden getest op de aanwezigheid van drugs.
Eenzijdige aanrijding, bestuurder onder invloed
Op zaterdag 23 januari kregen agenten melding van een eenzijdige aanrijding op de A35. Daar bleek de bestuurder van een auto een bocht compleet gemist te hebben waardoor hij uiteindelijk met zijn auto rechtdoor reed en op een hoop zand naast de weg tot stilstand kwam met zijn auto. Hij bleek met (naar eigen zeggen) 80 a 100 kilometer per uur door de blokvangrail gevuld met zand te zijn gereden. De bestuurder gaf zelf gelijk aan dat hij gedronken had en dat hij fout zat. Dit bleek ook uit de test die op straat werd afgenomen. Uit de ademanalyse die op het bureau werd afgenomen bleek dat de 23 jarige man uit Wierden veel te veel had gedronken. Hij blies 825 ug/l en kon daarom zijn rijbewijs inleveren. Er zal proces verbaal tegen de man worden opgemaakt.
Belediging, 350 euro boete
Op zaterdag 23 januari omstreeks 04:00 uur wilde een agent die op de Thorbeckelaan reed een taxichauffeur aanspreken op zijn rijgedrag. De passagier van de taxichauffeur begon zich echter met het gesprek te bemoeien en was vervelend en beledigend in de richting van de agent. Na een waarschuwing bleef de man doorgaan met beledigen waarop de agent besloot de man, een 39 jarige Almeloër, aan te houden. Tijdens het overbrengen naar het Arrestantencentrum bleef de man vervelend in de richting van de agenten. Ook weigerde de man een verklaring af te leggen. Na overleg met justitie werd besloten de man desondanks een boete op te leggen van 350 euro.