Vrijdag 3 oktober 2014
Vijfhonderd leerlingen van de vestiging Van Renneslaan van CSG Het Noordik namen donderdagavond deel aan een sponsornacht. De aftrap van 'Project Tsjernobyl'.Concreet iets betekenen voor de kinderen uit Tsjernobyl die nog altijd de gevolgen ondervinden van de kernramp in 1986, dat wilden de leerlingen en docenten van de vestiging Van Renneslaan van het CSG Noordik.
Ze sloten de handen ineen met de Stichting Kinderhulp Tsjernobylramp Vriezenveen en starten een pilot die zich de komende jaren op de kinderen in Tsjernobyl richt.
Het is geen eenzijdige hulpverlening. Centraal staat de uitwisseling van leerlingen uit Wit Rusland en Nederland. Op 6 november vertrekt een viertal leerlingen naar Tsjernobyl om daar kennis te maken met hun Wit Russische leeftijdsgenoten.
Tot 6 november verblijven 31 kinderen uit Tsjernobyl in de leeftijd van 9-10 jaar in gastgezinnen in Vriezenveen en Almelo.
Behalve een groot scala van andere activiteiten- het populairst was de LAN-party- werden er tijdens de sponsornacht allerlei producten gemaakt die tijdens de kerstmarkt op 24 november aan de man gebracht worden.
De nacht werd om 08.00 uur vrijdagmorgen afgesloten met een gezamenlijk ontbijt.
Vrijdag was een heel rustige dag voor 61 leerlingen. Voor het grootste deel waren dat 'Loot-leerlingen'. Dat zijn leerlingen die aan topsport doen. Het Noordik is een Topsport Talenten School die rekening houdt met trainingen, wedstrijden en reizen. Hun training maakte het helaas onmogelijk om deel te nemen. De actie bracht bijna 10.000 euro op.
Meer informatie over de Stichting Kinderhulp Tsjernobylramp: www.kinderhulp-tsjernobylramp.nl
Luister naar wat docent Martino Vos en leerlingen waaronder Lauren Pas, Jesper Wind, Sigme Demekan en Thomas van Achteren over hun project en de sponsornacht zeggen.
Update: Leerlingen van de Noordikvestiging Van Renneslaan hebben afgelopen nacht bijna 10.000 euro bijeen gebracht voor de kinderen in Wit-Rusland, die nog altijd de gevolgen ondervinden van de kernramp in Tsjernobyl. De sponsornacht met lessen en een groot aantal activiteiten was een grandioos succes.
Noordik gaat midden in de nacht naar school
Docent Martino Vos over de sponsornacht en 'Project Tsjernobyl'
Leerlingen over de sponsornacht
Docent Rodenrijs over appeltaarten bakken en dj Chris over de workshop dj






