Donderdag 12 december 2013
De politiek in Almelo wil geen regels opstellen voor het openen van winkels op zondag. De ondernemers mogen het zelf bepalen. Dat bleek donderdag in discussieprogramma Rumoer.Zowel de VVD, PvdA, D66 en ALA zijn van mening dat de gemeente zich niet moet bemoeien met hoeveel koopzondagen er per jaar zijn. "Volgens mij regelt de markt dat zelf wel", aldus VVD-raadslid Arjen Maathuis.
Ondernemersvereniging Centrum Almelo Actief heeft een plan ingediend om elke laatste zondag van de maand de winkels te openen. Martijn Rijssemus is bang voor grote verschillen tussen de grootwinkelbedrijven en de MKB'ers.
Het standpunt van de enige afwezige coalitiepartij, het CDA, werd als bekend veronderstelt. Net als de ChristenUnie houden zij vast aan de zondagsrust.
Luister hieronder naar een fragment uit Rumoer. Het hele programma is te beluisteren via www.aafm.nl/rumoer.
Rumoer over de koopzondagen in Almelo






