Woensdag 9 oktober 2013
Bibliotheek Almelo neemt theater Hof 88 over van de gemeente Almelo. Dat is afgesproken nu Kaliber Kunstenschool en het Kreatief Centrum gaan fuseren. Sinds het voorjaar is er stevig onderhandeld over de voorwaarden voor deze samenwerking en de bijdrage die de gemeente daaraan levert. Het college heeft deze afspraken nu bevestigd.De exploitatie van theater Hof 88 wordt nu nog verzorgd door de gemeente. De huidige werkplekken blijven behouden. "Naar het personeel van Theater Hof 88 toe is gegarandeerd dat iedereen zijn baan houdt, voor de bibliotheek was dat een absolute voorwaarde om het theater over te nemen", aldus bibliotheek-directeur Gert-jan Sweep in een reactie.
Als resultaat van de onderhandelingen is afgesproken dat de gemeente Almelo een financiële bijdrage levert in de kosten van 52.000 euro (33.250 voor proces en personeelslasten en 18.750 voor aanzuivering van het negatief eigen vermogen). Daarnaast levert het team Vastgoed en Exploitatie een maximale bijdrage van 12.000 euro aan een verbouwing van de entree van de kunstenschool aan de Elisabethhof.
Tijdens de voorjaarsnota is voor de beide fusies een bedrag van 100.000 euro gereserveerd voor zogenaamde frictiekosten. In ruil voor de bijdragen geven Kaliber Kunstenschool en Kreatief Centrum aan dat de jaarlijkse besparing van 37.500 euro al vanaf dit jaar kunnen realiseren.






