Donderdag 17 november 2022
Ondernemers op bedrijventerrein Turfkade hebben zich verenigd in de Ondernemersvereniging Turfkade. Gezamenlijk
De vereniging is op donderdag 10 november formeel opgericht onder toeziend oog van tientallen ondernemers bij de buurtbarbecue. De ondernemers willen het ondernemersklimaat op bedrijventerrein Turfkade verbeteren door allerlei onderwerpen samen op te pakken, waaronder de gezamenlijke afvalinzameling, beveiliging en het verbeteren van de kwaliteit en leefbaarheid. Daarnaast richt de vereniging zich ook op netwerken en belangenbehartiging.
Tijdens de barbecue is door de initiatiefnemers geïnventariseerd welke zaken de ondernemers belangrijk vinden en eventueel samen willen oppakken om efficiënter te kunnen werken en daardoor op de kosten te besparen.
Uitstraling
Voorzitter Peter Hilbrink van Exprovorm roept zijn collega’s op om zich bij de nieuwe vereniging aan te sluiten: "We maken een begin om het bedrijventerrein te certificeren voor het Keurmerk Veilig Ondernemen, waardoor de veiligheid en uitstraling wordt vergroot. Tevens starten we met de collectieve inkoop van energie en afvalinzameling, hetgeen een besparing kan opleveren die wel tot 25 procent oploopt. De mogelijkheden voor collectieve beveiliging worden verder onderzocht", aldus Peter Hilbrink.
Bijdrage
Wethouder Arjen Maathuis licht toe: "We streven in Almelo naar schone, duurzame en veilige bedrijventerreinen voor medewerkers, bezoekers en ondernemers. De ondernemersvereniging Turfkade draagt daar positief aan bij. Derhalve juichen we dit initiatief toe en hebben we een bijdrage gedaan in de opstartfase", aldus Maathuis.
Door Henk Kooy