Zaterdag 29 januari 2022
De Jongerenraad van Almelo zet zich in voor meer camerabewaking op twee plekken in Almelo. Het gaat hier om station De Riet en het Vincent van Goghplein.Beide plekken staan bekend als diefstal gevoelig volgens de Jongerenraad en zou echt nodig zijn. Na het stoppen van de busroute in de wijk De Riet zijn jongeren, studenten en forenzen uit de wijk gebaat bij goede camera bewaking. Verzekeringen doen vaak moeilijk als er geen beeldbewijs van diefstal aangedragen kan worden.
De tekst gaat verder onder de video
In 2021 is er 347 keer aangifte gedaan van fietsendiefstal en in de jaren ervoor lag het aantal nog hoger.
Na het besluit van de gemeente om een half jaar geleden de camerabewaking af te sluiten bij station De Riet is het wachten op meer fietsendiefstallen zegt Stef Kleine Staarman van de Jongerenraad Almelo. Het gemeentebestuur vindt de investering van camerabewaking op beide plekken te duur en onnodig en denken het met een bordje waar op gemeld staat neem extra slot en noteer je framenummer het voldoende te hebben afgedaan.
De Raad
De hoop is nu gevestigd op de Raad die nog een oordeel moet gaan uitspreken over beide plekken en hopelijk de lijn van Enschede gaat volgen zegt Stef Kleine Staarman, want daar is uit onderzoek gebleken dat camera’s zeker helpen bij preventie van fietsendiefstal “niemand wil graag lopend naar huis als hij of zij net terug is van school, hobby of werk komt”.