Fietsen naar Santiago voor Santiago

Zaterdag 15 januari 2022
In zevenentwintig dagen fietste Peter van Heteren vanuit Almelo naar de bekende bedevaartsplaats Santiago de Compostela in Spanje. Met zijn fietstocht zamelde hij geld in voor de Gravenruiters. Van de 3000 euro die hij bijeen fietste kon het paard met de toepasselijke naam Santiago worden toegevoegd aan de stal.

De tekst gaat verder onder de video


De aanleiding dat Peter van Heteren (62) op de fiets naar Santiago de Compostella stapte had te maken met het feit dat zijn beide ouders en zijn broer geen 61 jaar zijn geworden. Tijdens zijn tocht had hij genoeg tijd om zijn leven te overdenken.

Peter schreef zich in bij de Sint Jacobsclub. Hij kreeg daarvoor de speciale schelp die de herkenbaarheid van de pelgrimgangers aangeeft. Hij vroeg verschillende mensen die ook deze tocht gemaakt hebben om advies, maar trainde niet speciaal voor deze fietstocht. Wel is hij heel regelmatig op de fiets te vinden.

Hij fietste in principe de tocht in zijn eentje. Hij wist 's morgens niet waar hij 's avonds zou slapen. Wel beschikte hij over een navigatiesysteem om enigszins de route in de gaten te houden en voor het thuisfront. 's Middags rond een uur of twee of drie ging hij kijken waar hij zijn volgende slaapadres zou gaan kiezen die dag. Meestal onderdak plekken voor pelgrims.

Peter fietste dagelijks ongeveer 100 km. Om zadelpijn te voorkomen smeerde hij elke avond zijn billen in met second skin en zijn zeemleren fietsbroek werd dagelijks voorzien van vaseline. 'Dat alles zorgde ervoor dat ik geen centje pijn had', geeft Peter met een brede grijns aan.

Peter van Heteren is al vele jaren voorzitter van de Gravenruiters. Toen hij bedacht om voor een goed doel te fietsen, wist hij meteen dat dit voor de Gravenruiters moest worden. Hij ging voor een paard, de 18- jarige merrie Santiago is met heel veel zorg gekozen.

Santiago is een groot en stevig paard, geboren in Lochem en heeft in de afgelopen jaren zijn sporen in vele maneges in de achterhoek wel verdiend. 'Het is een paard met een heel rustig karakter die uitstekend bij onze doelgroep, mensen met een beperking, past. Daarnaast is ook gekeken of ze ook goed kan aarden met de andere paarden op de manege', laat Peter weten. Santiago voelt zich al helemaal thuis bij de Gravenruiters.

De Gravenruiters kijken al jaren uit naar een nieuwe onderkomen. Ze hebben inmiddels bijna alle lichten hiervoor op groen. 'Dat een start gemaakt wordt met een nieuwe manege is eerder een kwestie van dagen dan weken', vertelt Peter van Heteren. Met een knipoog laat hij erachteraan weten, 'We smachten al jaren naar een nieuwe stal maar zullen strak toch ook met een beetje weemoed terug kijken op deze oude vervallen barakken en tenten'.
Deel dit artikel: Twitter | Facebook | WhatsApp | Google+ | E-mail

Actua

Omroep Almelo stopt na 38 jaar

Dit is het laatste bericht dat u leest op AAVISIE. Omroep Al...

AAFM stopt: deze programma's gaan door

Per 1 januari houdt AAFM op te bestaan. Maar veel vertrouwde...

Xymphonia neemt afscheid van AAFM

Zondag vanaf 20.00 uur is de laatste uitzending van Xymphoni...

Laatste keer Songfestival op AAFM

Vrijdag vanaf 19.00 uur kunt u op AAFM voor het laatst luist...

Spelers verrassen kinderen met speelgoed uit de Heraclesbus

Spelers en medewerkers van Heracles gingen maandag op pad om...

Jazzpianist en componist Johan Bijkerk overleden

De Almelose jazzpianist en componist Johan Bijkerk is zondag...

Kerstconcert Oostvaarders daverend succes

De laatste zondag voor kerst gaf het shantykoor de Oostvaard...

Heracles onderzoekt veiligheid stadion na val-incident

Het gaat goed met de kinderen die zaterdagavond lichtgewond ...

Gedenkstenen voor Almelose Jodenhelpers

Leden van de werkgroep Stolpersteine plaatsten vrijdag twee ...

Nieuwe fonteinen in veranderende Grotestraat Noord

Er wordt druk gewerkt aan de vernieuwing van de Grotestraat ...

Stroatproat: wat is uw grootste wens voor 2025?

Het einde van het jaar nadert met rasse schreden. Het duurt ...

Rekenkamer: gemeente moet informatie beter beveiligen

De gemeente heeft nog flinke stappen te zetten in de beveili...

Gemeente neemt wijkcentra weer in eigen beheer

De gemeente gaat zes wijkcentra weer zelf beheren. Sinds 201...

Wethouder Arjen Maathuis wordt burgemeester van Meppel

De gemeenteraad van Meppel heeft wethouder Arjen Maathuis (V...

Hoge onderscheiding voor Elwin Groenevelt van Qredits

Tijdens zijn feestelijk afscheid van Qredits is oprichter El...

Zwan en Unox in Almelose handen

Het Almelose bedrijf Zwanenberg wil de merken Unox en Zwan o...

Pentas Moulding zet AI in voor duurzame productie

De Almelose kunststofproducent [link newwin=1 url="http://ww...

Zorgen over geld? In de Schuttenstraat krijg je hulp

Nergens in Overijssel hebben mensen zoveel moeite om hun sch...

Enschedese corporatie investeert 9,5 miljoen in Almelo

De Enschedese woningcorporatie Woonplaats investeert 9,5 mil...

Oostvaarders en Cantabilé in Theaterhotel

Het is bijna zover, aanstaande zondag 22 december om 14.30 u...
© 1986 - 2025 Stichting Lokale Omroep Almelo