Arjen Maathuis beste bestuurder van Twente 2021

Donderdag 30 december 2021
Wethouder Arjen Maathuis van Almelo (VVD) is volgens het onafhankelijke weekblad De Roskam de beste bestuurder van Twente 2021.

Met blosjes
"Maathuis was zeven jaar geleden als nieuw en vooral jong raadslid vooral de leergierige salonjonker van (Jemy) Pauwels, maar overtrof hem al snel. Meester en knecht wisselden van positie. Toch was het verrassend dat de VVD hem op het schild hees als kandidaat-wethouder, en dus niet Pauwels. Dat was het einde van de politieke carrière van Pauwels en het begin van die van Maathuis, die tot hij wethouder werd ambtenaar in Berkelland was en nog een twintiger met blosjes op de wangen", aldus De Roskam.

"De leerling overtroefde de meester. Al snel bleek Maathuis een doortastend bestuurder, handig ook en contemporain rechts. Moeilijkheden gaat hij niet uit de weg en als hij het nodig acht zegt hij recht voor de raap wat hij ergens van vindt en hoe hij dat gaat regelen. Of het nou een boze ondernemer Hazewinkel is of een weerspannig raadslid van welke partij dan ook, Maathuis pakt ze aan. Wel praat hij in gemeenplaatsen; wat vaak gepaard gaat met met een bult ambtelijk jargon, en een onversneden Twentse tongval", aldus het Twentse weekblad.

Garant
"Maathuis heeft in zijn bestuurlijke portefeuille zowel economie als sociaal. De filosofie van Maathuis stond de afgelopen jaren garant voor de finale ontmanteling van de sociale werkvoorziening, het in meerdere betekenissen strak en straf aanpakken van uitkeringsfraude en het verkopen van zoveel mogelijk grond aan zo groot mogelijke bedrijven zonder op dat gebied al te veel eisen te stellen aan de natuurlijke omgeving van mens en milieu, het streven naar verduurzaming, dubbel ruimtegebruik en werkgelegenheid", zo meldt de Roskam.

Volgens het weekblad was het verrassend dat Maathuis zeven jaar geleden werd voorgedragen als kandidaat-wethouder. Eigenlijk was de gedoodverfde kandidaat de huidige fractievoorzitter Pauwels. Deze laatste had zijn zinnen gezet op de Tweede Kamer, maar werd uiteindelijk niet gekozen.

Tweede en derde
Op de tweede plaats in de verkiezing beste bestuurder van Twente 2021 staat wethouder Mark Paters van Twenterand (Gemeente Belang Twenterand) en op de derde plaats is gekozen burgemeester Rob Welten van Haaksbergen (CDA).

Voor meer: https://www.roskam.nl/.
Deel dit artikel: Twitter | Facebook | WhatsApp | Google+ | E-mail

Actua

Omroep Almelo stopt na 38 jaar

Dit is het laatste bericht dat u leest op AAVISIE. Omroep Al...

AAFM stopt: deze programma's gaan door

Per 1 januari houdt AAFM op te bestaan. Maar veel vertrouwde...

Xymphonia neemt afscheid van AAFM

Zondag vanaf 20.00 uur is de laatste uitzending van Xymphoni...

Laatste keer Songfestival op AAFM

Vrijdag vanaf 19.00 uur kunt u op AAFM voor het laatst luist...

Spelers verrassen kinderen met speelgoed uit de Heraclesbus

Spelers en medewerkers van Heracles gingen maandag op pad om...

Jazzpianist en componist Johan Bijkerk overleden

De Almelose jazzpianist en componist Johan Bijkerk is zondag...

Kerstconcert Oostvaarders daverend succes

De laatste zondag voor kerst gaf het shantykoor de Oostvaard...

Heracles onderzoekt veiligheid stadion na val-incident

Het gaat goed met de kinderen die zaterdagavond lichtgewond ...

Gedenkstenen voor Almelose Jodenhelpers

Leden van de werkgroep Stolpersteine plaatsten vrijdag twee ...

Nieuwe fonteinen in veranderende Grotestraat Noord

Er wordt druk gewerkt aan de vernieuwing van de Grotestraat ...

Stroatproat: wat is uw grootste wens voor 2025?

Het einde van het jaar nadert met rasse schreden. Het duurt ...

Rekenkamer: gemeente moet informatie beter beveiligen

De gemeente heeft nog flinke stappen te zetten in de beveili...

Gemeente neemt wijkcentra weer in eigen beheer

De gemeente gaat zes wijkcentra weer zelf beheren. Sinds 201...

Wethouder Arjen Maathuis wordt burgemeester van Meppel

De gemeenteraad van Meppel heeft wethouder Arjen Maathuis (V...

Hoge onderscheiding voor Elwin Groenevelt van Qredits

Tijdens zijn feestelijk afscheid van Qredits is oprichter El...

Zwan en Unox in Almelose handen

Het Almelose bedrijf Zwanenberg wil de merken Unox en Zwan o...

Pentas Moulding zet AI in voor duurzame productie

De Almelose kunststofproducent [link newwin=1 url="http://ww...

Zorgen over geld? In de Schuttenstraat krijg je hulp

Nergens in Overijssel hebben mensen zoveel moeite om hun sch...

Enschedese corporatie investeert 9,5 miljoen in Almelo

De Enschedese woningcorporatie Woonplaats investeert 9,5 mil...

Oostvaarders en Cantabilé in Theaterhotel

Het is bijna zover, aanstaande zondag 22 december om 14.30 u...
© 1986 - 2025 Stichting Lokale Omroep Almelo