Donderdag 4 november 2021
Het waren de directeuren van de woningstichtingen en de directeur van Zorgaccent die zelf letterlijk de handen uit de mouwen staken bij een oude dame van 92 jaar en haar verstandelijk beperkte zoon in de wijk Nieuwstraatkwartier. Daar werd onder andere de vloerbedekking verwijderd.Tekst gaat verder onder de video.
Marjan Nekkers, Claudia Beumer en Erik Vuurboom zijn ambassadeurs van de Stichting Present. De Stichting Present biedt de mogelijkheid voor vrijwilligers om zich in Almelo in te zetten voor mensen die te maken hebben met armoede, een slechte gezondheid of een sociaal isolement. Voor 1 of 2 dagen of soms voor langere tijd.
Zo wordt hulp gevraagd bij het opknappen van woningen, verwilderde tuinen, een dagje uit en nog veel meer. Voor elk project van Present geldt dat het vrijwilligerswerk altijd ter aanvulling of ondersteuning moet zijn van de professionele zorg. Present is dus zelf geen hulpverlener.
Het was deze keer hulpverlener Erica van der Kemp van Zorgaccent die de hulp in had geroepen van Present die vervolgens samen met directeuren aan de slag gingen. Binnen enkele uren zag de woning van de oude dame er weer heel wat frisser uit. Een dag later kwam er nieuwe vloerbedekking en ook de lekkage in de badkamer werd vakkundig verholpen door de woningstichting.