Almelo mikt op gezond gewicht voor jeugd

Woensdag 22 september 2021
De gemeente Almelo mikt de komende drie jaar op een gezond gewicht onder jongeren en sluit zich daarom aan bij de landelijke aanpak Jongeren Op Gezond Gewicht (JOGG).

Vanzelfsprekend
“Een gezond gewicht én gezonde leefstijl moeten vanzelfsprekend zijn. Daar gaan we voor”, aldus Eugène van Mierlo, wethouder van Zorg. Door onderwijs, sport, zorg en welzijn te verbinden aan organisaties en ondernemers proberen gemeenten in Twente een gezonde sociale en fysieke omgeving voor jongeren te creëren, waaronder dus Almelo.

Bevorderen
JOGG is een geïntegreerde en duurzame aanpak, gericht op gedrag en omgeving, om een gezond gewicht bij jongeren te bevorderen. JOGG richt zich zowel op het bevorderen van gezond eten, als ook op het aantrekkelijk en makkelijk maken van voldoende bewegen voor kinderen en jongeren.

Overgewicht is een belangrijke bron van gezondheidsrisico’s, ook bij kinderen en jongeren. Van Mierlo: “Uit de GGD Gezondheidsmonitor 2021 blijkt dat veel kinderen tijdens de coronacrisis een minder gezonde leefstijl hebben gekregen. Des te belangrijker dat we hier nu een integrale aanpak op ontwikkelen”, aldus van Mierlo.

JOGG
“Integraal betekent dat we juist de omgeving waarin de jeugd opgroeit voor langere tijd gezonder willen maken”, licht Van Mierlo toe. De gemeente heeft het Sportbedrijf Almelo opdracht gegeven hiertoe een plan op te stellen. Daarin wordt aansluiting gezocht bij al bestaande initiatieven en activiteiten. “Denk aan buurtsportcoaches, scholen en sportorganisaties maar ook supermarkten voor een gezond aanbod aan voedingsmiddelen”, aldus de wethouder van Zorg. Naast focus op de omgeving kijkt JOGG ook naar begeleiding en zorg voor kinderen met overgewicht. Van Mierlo: “Dan gaat het echt om een aanpak op maat, liefst in gezamenlijkheid met het hele gezin”, benadrukt van Mierlo.

Regionale impact
Dinsdag 21 september vond de regionale kick-off van het project plaats in Goor. Almelo werkt via de JOGG-aanpak samen met de Twentse gemeenten Borne, Dinkelland, Enschede, Hengelo, Hof van Twente, Oldenzaal, Rijssen-Holten en Tubbergen. GGD Twente is aanjager van de aanpak in Twente. “Als GGD maken we ons sterk voor de gezondheid van alle Twentenaren”, vertelt Tessa Huisjes, regiocoördinator JOGG-aanpak van GGD Twente. “Een gezonde toekomst begint bij een gezond begin. Door regionaal samen te werken en partners én gemeenten te verbinden moet de gezonde keuze een makkelijke keuze worden”, verwacht Tessa Huisjes.
Deel dit artikel: Twitter | Facebook | WhatsApp | Google+ | E-mail

Actua

Omroep Almelo stopt na 38 jaar

Dit is het laatste bericht dat u leest op AAVISIE. Omroep Al...

AAFM stopt: deze programma's gaan door

Per 1 januari houdt AAFM op te bestaan. Maar veel vertrouwde...

Xymphonia neemt afscheid van AAFM

Zondag vanaf 20.00 uur is de laatste uitzending van Xymphoni...

Laatste keer Songfestival op AAFM

Vrijdag vanaf 19.00 uur kunt u op AAFM voor het laatst luist...

Spelers verrassen kinderen met speelgoed uit de Heraclesbus

Spelers en medewerkers van Heracles gingen maandag op pad om...

Jazzpianist en componist Johan Bijkerk overleden

De Almelose jazzpianist en componist Johan Bijkerk is zondag...

Kerstconcert Oostvaarders daverend succes

De laatste zondag voor kerst gaf het shantykoor de Oostvaard...

Heracles onderzoekt veiligheid stadion na val-incident

Het gaat goed met de kinderen die zaterdagavond lichtgewond ...

Gedenkstenen voor Almelose Jodenhelpers

Leden van de werkgroep Stolpersteine plaatsten vrijdag twee ...

Nieuwe fonteinen in veranderende Grotestraat Noord

Er wordt druk gewerkt aan de vernieuwing van de Grotestraat ...

Stroatproat: wat is uw grootste wens voor 2025?

Het einde van het jaar nadert met rasse schreden. Het duurt ...

Rekenkamer: gemeente moet informatie beter beveiligen

De gemeente heeft nog flinke stappen te zetten in de beveili...

Gemeente neemt wijkcentra weer in eigen beheer

De gemeente gaat zes wijkcentra weer zelf beheren. Sinds 201...

Wethouder Arjen Maathuis wordt burgemeester van Meppel

De gemeenteraad van Meppel heeft wethouder Arjen Maathuis (V...

Hoge onderscheiding voor Elwin Groenevelt van Qredits

Tijdens zijn feestelijk afscheid van Qredits is oprichter El...

Zwan en Unox in Almelose handen

Het Almelose bedrijf Zwanenberg wil de merken Unox en Zwan o...

Pentas Moulding zet AI in voor duurzame productie

De Almelose kunststofproducent [link newwin=1 url="http://ww...

Zorgen over geld? In de Schuttenstraat krijg je hulp

Nergens in Overijssel hebben mensen zoveel moeite om hun sch...

Enschedese corporatie investeert 9,5 miljoen in Almelo

De Enschedese woningcorporatie Woonplaats investeert 9,5 mil...

Oostvaarders en Cantabilé in Theaterhotel

Het is bijna zover, aanstaande zondag 22 december om 14.30 u...
© 1986 - 2025 Stichting Lokale Omroep Almelo