Brein achter het Huis van Katoen en Nu

Dinsdag 24 november 2020
Ruim zes jaar geleden besloot Erwin Letten een leegstaande ruimte in te richten zodat Almeloërs gezellig samen kunnen komen en daarnaast allerlei activiteiten kunnen houden. Hij begon destijds in het oude pand van Scheer en Foppen.

Tekst gaat verder onder de video.


Erwin Lette is een geboren Almeloër. Voor de liefde volgde hij jaren geleden zijn vrouw naar Den Ham. Hij is als communicatie adviseur mede eigenaar van Stijlgenoten. Een fullservice bureau met 37 medewerkers in dienst.

Na een jaar kreeg hij de beschikking over een pand aan het Marktplein ter hoogte van de nieuwe Havenkom. "Een echte toplocatie. We moeten waarschijnlijk over enkele jaren hier weg, maar we zouden het liefst hier nog jaren blijven", geeft een enthousiaste Erwin aan. Hij kwam destijds in contact met Gerard Cornelisse, het brein achter de grote locatie theaters in Almelo. De naam van Katoen en Nu werd ook verbonden aan het huis zoals het de afgelopen jaren vorm kreeg.

Erwin zag al gauw dat hij zijn uit de hand gelopen hobby groter moest aanpakken. Er werd onder andere een bestuur opgericht met als voorzitter Gerrit van Woudenbergh. Er is een groot team van vrijwilligers en er is sinds kort een goed draaiend klussenteam. Er zijn al verschillende coördinatoren aan het werk geweest. "Zonder de anderen te kort te doen, moet ik zeggen dat de huidige coördinator Gerard Hammink heel toegewijd met de organisatie bezig is", aldus Erwin.

Er worden regelmatig grote exposities gehouden en in de draaideur van het pand vindt regelmatig een heel exclusieve kleine tentoonstelling plaats onder de naam Rondje van de Zaak. Binnen het Huis van Katoen en nu zijn verschillende clubjes actief, er is een heuse cottonclub en een Café aan de haven. Een muur met allemaal tegeltjeswijsheden van Herman Finkers Ook een Wall of Fame ontbreekt niet.

Erwin kan natuurlijk niet overal bij zijn maar als er iets is waar ook de geschiedenis van Almelo aan bod komt dan is hij van de partij. De expositie over meer dan drie eeuwen ten Cates die nog steeds loopt vindt hij geweldig. "Ik leer hier zelf ook veel van", zegt hij met pretoogjes.

De laagdrempeligheid is heel belangrijk en in principe worden ook geen toegangsprijzen gevraagd. Een fijne ontmoetingsplek bieden voor alle Almeloërs is waar het om draait. "We weten dat we over ongeveer drie jaar hier weg moeten. Dat is heel erg jammer want we hebben hier een toplocatie. We gaan er van uit dat we wel elders een plekje vinden. Wel heel graag in de Almelose binnenstad. Ons bestaansrecht hebben we inmiddels bewezen", aldus Erwin Lette.
Deel dit artikel: Twitter | Facebook | WhatsApp | Google+ | E-mail

Actua

Omroep Almelo stopt na 38 jaar

Dit is het laatste bericht dat u leest op AAVISIE. Omroep Al...

AAFM stopt: deze programma's gaan door

Per 1 januari houdt AAFM op te bestaan. Maar veel vertrouwde...

Xymphonia neemt afscheid van AAFM

Zondag vanaf 20.00 uur is de laatste uitzending van Xymphoni...

Laatste keer Songfestival op AAFM

Vrijdag vanaf 19.00 uur kunt u op AAFM voor het laatst luist...

Spelers verrassen kinderen met speelgoed uit de Heraclesbus

Spelers en medewerkers van Heracles gingen maandag op pad om...

Jazzpianist en componist Johan Bijkerk overleden

De Almelose jazzpianist en componist Johan Bijkerk is zondag...

Kerstconcert Oostvaarders daverend succes

De laatste zondag voor kerst gaf het shantykoor de Oostvaard...

Heracles onderzoekt veiligheid stadion na val-incident

Het gaat goed met de kinderen die zaterdagavond lichtgewond ...

Gedenkstenen voor Almelose Jodenhelpers

Leden van de werkgroep Stolpersteine plaatsten vrijdag twee ...

Nieuwe fonteinen in veranderende Grotestraat Noord

Er wordt druk gewerkt aan de vernieuwing van de Grotestraat ...

Stroatproat: wat is uw grootste wens voor 2025?

Het einde van het jaar nadert met rasse schreden. Het duurt ...

Rekenkamer: gemeente moet informatie beter beveiligen

De gemeente heeft nog flinke stappen te zetten in de beveili...

Gemeente neemt wijkcentra weer in eigen beheer

De gemeente gaat zes wijkcentra weer zelf beheren. Sinds 201...

Wethouder Arjen Maathuis wordt burgemeester van Meppel

De gemeenteraad van Meppel heeft wethouder Arjen Maathuis (V...

Hoge onderscheiding voor Elwin Groenevelt van Qredits

Tijdens zijn feestelijk afscheid van Qredits is oprichter El...

Zwan en Unox in Almelose handen

Het Almelose bedrijf Zwanenberg wil de merken Unox en Zwan o...

Pentas Moulding zet AI in voor duurzame productie

De Almelose kunststofproducent [link newwin=1 url="http://ww...

Zorgen over geld? In de Schuttenstraat krijg je hulp

Nergens in Overijssel hebben mensen zoveel moeite om hun sch...

Enschedese corporatie investeert 9,5 miljoen in Almelo

De Enschedese woningcorporatie Woonplaats investeert 9,5 mil...

Oostvaarders en Cantabilé in Theaterhotel

Het is bijna zover, aanstaande zondag 22 december om 14.30 u...
© 1986 - 2025 Stichting Lokale Omroep Almelo