1000ste bezoeker aan Barbie expositie

Woensdag 14 oktober 2020
De vierjarige Alma Babtist uit Enschede was afgelopen week de 1000ste bezoeker aan de Barbietentoonstelling ‘van casual tot glamour' die in het Stadsmuseum Almelo loopt. Alma kwam met haar moeder Sharonie Babtist naar de tentoonstelling en was blij verrast dat ze een mooie barbiepop kreeg.

De tentoonstelling met 600 Barbiepoppen van 1959 tot heden loopt boven verwachting goed. Uiteraard zijn er veel bezoekers uit de regio, maar daarnaast komen bezoekers uit het hele land (Noord-Holland, Zeeland, Utrecht) speciaal naar Almelo om de enorme verscheidenheid aan Barbiepoppen te bewonderen. De collectie is voor een groot deel van de grootste barbiepoppen verzamelaarster ter wereld, Bettina Dorfmann. Behalve Barbieliefhebbers komen ook ouders en grootouders met kinderen op de tentoonstelling af.

Zoals moeder Sharonie Babtist en dochter Alma. Ze hadden dinsdag een moeder-dochterdag en kwamen speciaal voor Barbie naar Almelo. Dochter Alma is een echt poppenkind en sprak al dagen over niets anders dan over Barbie. 'Omdat het een aankleedpop is en je haar kapsel steeds kunt veranderen.'

Moeder Babtist leek dit een mooi uitje voor de herfstvakantie. ‘Zo'n expositie is een goed moment om naar Almelo te komen en de binnenstad verder in te gaan. Het is ook een mooie expositie en het is bijzonder om zo veel verschillende soorten Barbies te zien en hoe ze in de loop der jaren is veranderd. Ik kende de geschiedenis en de achtergrond van Barbie niet. Leuk om te lezen’, aldus Sharonie Babtist.

Ze was ook aangenaam verrast door het prachtige historische pand waarin het Stadsmuseum is gevestigd. ‘En het is natuurlijk leuk kennis te maken met de geschiedenis van Almelo. Het zou echt heel jammer zijn als de gemeente Almelo het museum gaat wegbezuinigen.’
Na maanden van gedwongen sluiting vanwege corona is de grote belangstelling voor de expositie een hele opsteker voor het Stadsmuseum, dat ook nog eens wordt bedreigd met sluiting. De gemeenteraad heeft namelijk plannen om de subsidie aan het museum voor 2021 met 65 procent te korten, waardoor het onmogelijk is het museum draaiende te houden.

De tentoonstelling laat Barbie als fashionista zien met haar diverse modelijnen, maar ook een Afro-Amerikaanse en een Latina versie van Barbie. Verder verschijnt ze in de kleding van traditioneel mannelijke beroepen zoals die van archeoloog, astronaut, dierenarts en coureur. De expositie is opgebouwd rond thema's. Daarin komen behalve sport- en strandkleding, ondergoed en nachtkleding, bruidskleding, en modeontwerpers ook pop- en filmsterren voor, Disneyfiguren en Barbie's verschillende beroepen. Al met al een expositie die met recht, ‘Barbie van casual tot glamour’ genoemd mag worden. Deze duurt tot 31 januari.

Vorige maand maakte AAvisie deze reportage bij de opening:


Deel dit artikel: Twitter | Facebook | WhatsApp | Google+ | E-mail

Actua

Omroep Almelo stopt na 38 jaar

Dit is het laatste bericht dat u leest op AAVISIE. Omroep Al...

AAFM stopt: deze programma's gaan door

Per 1 januari houdt AAFM op te bestaan. Maar veel vertrouwde...

Xymphonia neemt afscheid van AAFM

Zondag vanaf 20.00 uur is de laatste uitzending van Xymphoni...

Laatste keer Songfestival op AAFM

Vrijdag vanaf 19.00 uur kunt u op AAFM voor het laatst luist...

Spelers verrassen kinderen met speelgoed uit de Heraclesbus

Spelers en medewerkers van Heracles gingen maandag op pad om...

Jazzpianist en componist Johan Bijkerk overleden

De Almelose jazzpianist en componist Johan Bijkerk is zondag...

Kerstconcert Oostvaarders daverend succes

De laatste zondag voor kerst gaf het shantykoor de Oostvaard...

Heracles onderzoekt veiligheid stadion na val-incident

Het gaat goed met de kinderen die zaterdagavond lichtgewond ...

Gedenkstenen voor Almelose Jodenhelpers

Leden van de werkgroep Stolpersteine plaatsten vrijdag twee ...

Nieuwe fonteinen in veranderende Grotestraat Noord

Er wordt druk gewerkt aan de vernieuwing van de Grotestraat ...

Stroatproat: wat is uw grootste wens voor 2025?

Het einde van het jaar nadert met rasse schreden. Het duurt ...

Rekenkamer: gemeente moet informatie beter beveiligen

De gemeente heeft nog flinke stappen te zetten in de beveili...

Gemeente neemt wijkcentra weer in eigen beheer

De gemeente gaat zes wijkcentra weer zelf beheren. Sinds 201...

Wethouder Arjen Maathuis wordt burgemeester van Meppel

De gemeenteraad van Meppel heeft wethouder Arjen Maathuis (V...

Hoge onderscheiding voor Elwin Groenevelt van Qredits

Tijdens zijn feestelijk afscheid van Qredits is oprichter El...

Zwan en Unox in Almelose handen

Het Almelose bedrijf Zwanenberg wil de merken Unox en Zwan o...

Pentas Moulding zet AI in voor duurzame productie

De Almelose kunststofproducent [link newwin=1 url="http://ww...

Zorgen over geld? In de Schuttenstraat krijg je hulp

Nergens in Overijssel hebben mensen zoveel moeite om hun sch...

Enschedese corporatie investeert 9,5 miljoen in Almelo

De Enschedese woningcorporatie Woonplaats investeert 9,5 mil...

Oostvaarders en Cantabilé in Theaterhotel

Het is bijna zover, aanstaande zondag 22 december om 14.30 u...
© 1986 - 2025 Stichting Lokale Omroep Almelo