Vrijdag 24 juli 2020
De nieuwste cijfers van het RIVM maken het duidelijk: in Almelo zijn er helemaal geen nieuwe besmettingen met het coronavirus. Terwijl het aantal besmettingen in de rest van Nederland de laatste tijd is verdubbeld. Tekst gaat verder onder de video
"Steeds vaker duikt het coronavirus op bij eindexamenfeestjes, bij barbecues en tijdens vakanties", zegt professor doctor Aura Timen, hoofd Landelijke Coördinatie Infectieziektebestrijding bij het RIVM (Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu) en bijzonder hoogleraar aan de Vrije Universiteit Amsterdam.
"Mensen geven elkaar een knuffel, hangen om elkaar heen. Dat is menselijk, ik heb er ook behoefte aan. Maar het virus grijpt dan zijn kans. We zien nu ook relatief veel jongeren die besmet raken", aldus Aura Timen.