Donderdag 13 juni 2013
De gemeenteraad van Almelo is dinsdagavond 12 juni bijeen gekomen voor een informatieve raadsvergadering omtrent de detailhandel visie van het college van B&W. In deze visie is onder andere opgenomen dat er geen extra detailhandel mag worden toegestaan in het nieuwe stadion dat Heracles Almelo wil bouwen. Het college wil zich concentreren op de binnenstad, de wijkwinkelcentra en de woonboulevard. Dit zou betekenen dat op andere plekken in de stad geen grote winkelvoorzieningen mogen komen.Mocht deze visie volgende week dinsdag worden aangenomen door de gemeenteraad, heeft dit desastreuze gevolgen voor Heracles Almelo. Voor de betaald voetbalclub is de komst van extra winkels in het nieuwe stadion juist belangrijk. Volgens de club willen Decathlon, Aldi, Bristol, Action en Top 1 Toys zich in het nieuwe stadion vestigen. Mocht door de gemeenteraad worden besloten detailhandel buiten de binnenstad te verbieden, vallen alle plannen voor het nieuwe stadion in duigen.
Eerder gaf de raad Heracles toestemming voor het plaatsen van 10.000 vierkante meter sport gerelateerde winkels in het nieuw te bouwen stadion. Tevens is hierbij aangegeven dat de Plus supermarkt, die zich in het huidige Polmanstadion bevindt, mag worden uitgebreid naar 2.000 vierkante meter. Deze toezeggingen zijn in de nieuwe visie gehandhaafd. Toch heeft Heracles Almelo een verzoek ingediend om nog eens 10.000 vierkante meter toe te voegen, met meerdere soorten detailhandel. Echter, hier is het college het niet mee eens omdat het in strijd is met de detailhandel visie. De ChristenUnie is van mening dat er sprake is van ongelijke behandeling wanneer Heracles Almelo de mogelijkheid wordt geboden meerdere, niet-sport gerelateerde, winkels in het nieuwe stadion te vestigingen.
Niet alleen Heracles Almelo wacht in spanning op het besluit van de raad. Ook de winkeliers uit de binnenstad, van de woonboulevard en het Eskerplein eisen duidelijkheid. Drie van de zaken, waarvan Heracles heeft gezegd dat ze zich in het nieuwe stadion willen vestigen bevinden zich momenteel in de binnenstad. Te weten Bristol, Action en Top 1 Toys. Door de winkeliers wordt gevreesd dat de raad alsnog zwicht voor de smeekbedes van Heracles Almelo en de club toestemming geeft om tegen haar visie in niet-sport gerelateerde detailhandel toe te staan in het nieuwe stadion. "Maar, en-en is geen keuze", stelt Martijn Rijssemus, voorzitter van ondernemersvereniging Centrum Almelo Actief (CAA), tijdens de raadsvergadering. "Wij doen ons best om de binnenstad steeds aantrekkelijker te maken, maar op deze manier wordt het ons wel heel moeilijk gemaakt."
Dus om met de woorden van Wethouder Van Marle te spreken: "Almelo moet keuzes gaan maken". En dat gaat ook gebeuren. Volgende week dinsdag 18 juni tijdens de raadsvergadering. Deze zal in zijn geheel live te volgen zijn op AAFM.
Wethouder van Marle over de detailhandelsvisie
Directeur Meijer van ontwikkelaar Wyckerveste
Voorzitter Rijssemus van Centrum Almelo Aktief
Ondernemer Resink namens de vereniging Woonboulevard Almelo
Voorzitter Van Limbeek van de winkeliersvereniging Sluitersveld
Jemy Pauwels Vice-fractievoorzitter VVD
Luc Schuur fractievoorzitter PvdA
Fred Gerritsen fractievoorzitter D66
Jan Veenstra fractievoorzitter ChristenUnie
Ugur Cete fractievoorzitter Lijst Cete
dhr. Evers van brancheorganisatie Inretail