Antiekhandelaar Koridon sluit zijn deuren

Maandag 2 december 2019
Jarenlang was de antiekwinkel van Johan Koridon gehuisvest aan de Bornerbroeksestraat 110/112. Door zijn leeftijd en omdat er geen opvolger is, is hij gedwongen te stoppen. Op zaterdag 14 december is er voor het publiek een mogelijkheid om echt fraaie antieke voorwerpen te kopen die tegen scherpe prijzen worden aangeboden.

De vader van Johan Koridon was al voor de oorlog begonnen met het verzamelen van antiek. Hij ging er voor langs de boeren in de omgeving. In de oorlog lag het allemaal stil, maar na de tweede wereldoorlog genoot antiek lange tijd veel belangstelling. Later is Johan min of meer erbij ingerold en werd ook het pand op 112 aangekocht. Belangstelling voor echte antieke voorwerpen is de laatste jaren wat terug gelopen. ‘Toch had ik in al die jaren wel een aardige vaste klantenkring die regelmatig terug kwam’, geeft hij aan.

Tekst gaat verder onder de video


‘Antieke spullen gaan vaak heel lang mee en daar kun je vele jaren van genieten Het kent zijn prijs, maar dat valt uiteindelijk toch wel mee. Sommige mensen geven liever hun geld uit aan een etentje, vast gezellig, maar wel snel voorbij’, aldus Johan Koridon. Vaak was de toeloop naar de winkel ook groter wanneer de mensen net hun vakantiegeld binnen hadden.

‘Mijn bloed gaat harder kloppen wanneer ik een mooi antiek voorwerp in handen heb’, geeft hij met een glimlach aan. Vroeger gingen mensen regelmatig naar feesten en brachten dan hun eigen spullen, als servies en bestek mee. Deze hadden specifieke huismerken, waardoor de bezoekers makkelijker hun spullen konden mee nemen na de afwas.

Koridon handelde al die jaren in luxe antiekartikelen. Dat zijn onder andere tinnen voorwerpen, porseleinen serviezen en echte kristallen karaffen. Koperen doofpotten en bedpannen behoren ook tot het inventaris dat in de speciale antiekzaak te vinden is. Alle producten kennen een speciaal keurmerk.

Koridon is ook jarenlang als taxateur werkzaam geweest. Hij werd regelmatig benaderd door notarissen wanneer er iemand was overleden. Het was aan hem om te taxeren wat de waarde van een inboedel was. Hij heeft drie dochters die allemaal een goede baan hebben en geen echte belangstelling voor de zaak, daarom gaat de winkel definitief sluiten.

Mensen die belangstelling hebben voor antieke voorwerpen kunnen op zaterdag 14 december nog een keer terecht aan het pand aan de Bornerbroeksestraat 110/112. De zaak is in principe gesloten maar belangstellenden mogen bellen via 0546-813147 en dan gaat hij samen naar de winkel om te mensen te laten kijken. Echte liefhebbers van een mooi stukje antiek zijn dus van harte welkom.
Deel dit artikel: Twitter | Facebook | WhatsApp | Google+ | E-mail

Actua

Omroep Almelo stopt na 38 jaar

Dit is het laatste bericht dat u leest op AAVISIE. Omroep Al...

AAFM stopt: deze programma's gaan door

Per 1 januari houdt AAFM op te bestaan. Maar veel vertrouwde...

Xymphonia neemt afscheid van AAFM

Zondag vanaf 20.00 uur is de laatste uitzending van Xymphoni...

Laatste keer Songfestival op AAFM

Vrijdag vanaf 19.00 uur kunt u op AAFM voor het laatst luist...

Spelers verrassen kinderen met speelgoed uit de Heraclesbus

Spelers en medewerkers van Heracles gingen maandag op pad om...

Jazzpianist en componist Johan Bijkerk overleden

De Almelose jazzpianist en componist Johan Bijkerk is zondag...

Kerstconcert Oostvaarders daverend succes

De laatste zondag voor kerst gaf het shantykoor de Oostvaard...

Heracles onderzoekt veiligheid stadion na val-incident

Het gaat goed met de kinderen die zaterdagavond lichtgewond ...

Gedenkstenen voor Almelose Jodenhelpers

Leden van de werkgroep Stolpersteine plaatsten vrijdag twee ...

Nieuwe fonteinen in veranderende Grotestraat Noord

Er wordt druk gewerkt aan de vernieuwing van de Grotestraat ...

Stroatproat: wat is uw grootste wens voor 2025?

Het einde van het jaar nadert met rasse schreden. Het duurt ...

Rekenkamer: gemeente moet informatie beter beveiligen

De gemeente heeft nog flinke stappen te zetten in de beveili...

Gemeente neemt wijkcentra weer in eigen beheer

De gemeente gaat zes wijkcentra weer zelf beheren. Sinds 201...

Wethouder Arjen Maathuis wordt burgemeester van Meppel

De gemeenteraad van Meppel heeft wethouder Arjen Maathuis (V...

Hoge onderscheiding voor Elwin Groenevelt van Qredits

Tijdens zijn feestelijk afscheid van Qredits is oprichter El...

Zwan en Unox in Almelose handen

Het Almelose bedrijf Zwanenberg wil de merken Unox en Zwan o...

Pentas Moulding zet AI in voor duurzame productie

De Almelose kunststofproducent [link newwin=1 url="http://ww...

Zorgen over geld? In de Schuttenstraat krijg je hulp

Nergens in Overijssel hebben mensen zoveel moeite om hun sch...

Enschedese corporatie investeert 9,5 miljoen in Almelo

De Enschedese woningcorporatie Woonplaats investeert 9,5 mil...

Oostvaarders en Cantabilé in Theaterhotel

Het is bijna zover, aanstaande zondag 22 december om 14.30 u...
© 1986 - 2025 Stichting Lokale Omroep Almelo