Vrijdag 29 maart 2013
Bij het Almelose Enrichment Technology heeft zich vanmorgen een ernstig bedrijfsongeval voorgedaan. Dat meldt TC Tubantia. Daarbij zouden meerdere gewonden zijn gevallen. Getuigen zeggen dat twee ambulances met hoge snelheid en sirenes aan bij het bedrijf zijn weggereden.Wat zich er precies heeft afgespeeld is nog onduidelijk. De politie kan daar nog geen mededelingen over doen. De Plantshofweg bij het bedrijf is afgezet. Volgens de politie is er overigens geen gevaar voor de omgeving. Enrichment Technology is een aan Urenco gelieerd bedrijf dat de centrifuges maakt voor uraniumverrijking voor Urenco.
Update:
RTV Oost meldt dat één van de gewonden is overleden en een ander personeelslid in kritieke toestand opgenomen in het ziekenhuis. De dode is een 54-jarige man uit Enschede.
Almelonieuws meldt: Door een lekkende cylinder met Argongas in een ‘werkkuil’ bij Enrichment Technology in Almelo zijn vanmorgen rond 10.00 uur twee zwaar gewonden gevallen. Naar verluidt waren de personeelsleden bezig met het monteren/lassen van ultra centrifuges, waarmee uranium verrijkt wordt. Bij te snelle ontsnapping van het gas, dat in lichtgroene cilinders zit onder hoge druk, kunnen brandwonden op de huid of op de ademhalingswegen ontstaan. Argon is niet brandbaar, explosief of giftig.