Zondag 24 april 2022
Heracles heeft de uitwedstrijd tegen een teleurstellend FC Groningen overtuigend gewonnen. In een zonovergoten Euroborg werd het 0-1 voor de club uit Almelo. Bijzondere wedstrijd voor Wormuth
Voor Heracles trainer Wormuth was het een bijzondere wedstrijd omdat zijn huidige club op bezoek was bij de club waar hij volgend jaar de lakens uitdeelt. Hij was er vooraf echter vrij nuchter onder. "Ik ben in dienst van Heracles Almelo en zal daarom mijn focus leggen op winst voor mijn huidige club", aldus de Heracles coach. "Ik denk stap voor stap en mijn grootste wens is Heracles in de eredivisie te houden".
Zonder de geblesseerden Blaswich, Quagliata en Kiomourtzoglou begon Heracles aan de klus in het hoge noorden. FC Groningen miste naast de langdurig geblesseerden Balker en Hoekstra, de geschorste Kasanwirjo en de nog niet herstelde Suslov. Heracles kwam halverwege de eerste helft op voorsprong. Ouahim kapte zijn tegenstander uit en via Schoofs kwam de bal bij Laursen die snoeihard via de onderkant lat binnenschoot. Ook in het verdere verloop van de eerste helft kreeg Heracles een aantal uitgelezen kansen om de voorsprong uit te breiden, maar de doelpogingen van Roosken en Laursen troffen helaas voor de zwart-witten geen doel.
Simpel overeind
Na de thee deden de gastheren verwoede pogingen om langszij te komen, maar ondanks een aantal hectische taferelen voor het Heracles-doel bleven de gasten vrij simpel overeind. Er zat weinig lijn in de aanvallen van de Noordelingen, waardoor Heracles de drie punten over de streep trok en een belangrijke stap zette richting lijfsbehoud in de Eredivisie. Zaterdagavond wacht de MOAD, de mother of all derby's, de wedstrijd tegen FC Twente. Om 8 uur wordt er afgetrapt op het Erve Asito.
Statistieken 24-4-2022 14:30 uur FC Groningen - Heracles 0-1 (0-1)
Scoreverloop 22. 0-1 Laursen.
Heracles Bucker (GK), Fadiga, Rente, Knoester ©, (Sonnenberg/71), Hoogma, Roosken, De La Torre, Ouahim (Hansson/88),Schoofs, Laursen, Bakis (Armenteros/90+1).
FC Groningen Leeuwenburgh (GK), Dankerlui, Te Wierik (Sverko/45), van Hintum (Ngonge/ 74), Meijer, El Hankouri (Abraham/46), Bogarde (D. van Kaam/46), De Leeuw © (Postema/74), Duarte, Irandust, Larsen.
Scheidsrechter Van de Graaf
Kaarten Geel: Fadiga (Heracles)
Toeschouwers 20.471