B selectie Heracles delft onderspit tegen AZ

Woensdag 15 december 2021
Frank Wormuth had het er op de persconferentie over dat hij een aantal jongens zou vervangen. Dat hij uiteindelijk met negen nieuwe namen kwam was een bliksemslag bij heldere hemel. Alleen Mats Knoester en Sinan Bakis waren de enigen die de laatste competitiewedstrijden in de basis stonden. Na rust kwamen daar Luca de la Torre, Lucas Schoofs en Nikolai Laursen nog bij maar dat kon niet verhinderen dat AZ won met 4-1 en het bekertoernooi voor de Almeloërs voorbij is.

Al heel vroeg op achterstand
De klok wees nog geen twee minuten speeltijd aan of het was al raak voor de thuisploeg. Drukte in het Almelose strafschopgebied was voor spits Plavidis van AZ geen beletsel om doelman Bucker voor de eerste keer te verslaan. Toch was Heracles Almelo zeker niet kansloos want een minuut later was Oristis Kiomourtzoglu al dicht bij de gelijkmaker. Ook Bilal Basacikoglu kreeg een uitgelezen kans op de gelijkmaker. Toen Heracles verzuimde de trekker over te halen was het Karlsson die onverbiddelijk vanuit de lucht scoorde en de Alkmaarders op 2-0 zette. Nog voor het rustsignaal van scheidsrechter Martens deed Heracles eindelijk wat terug. Een vlot opgezette aanval over links deed de bal belanden bij Bilal Basacikoglu die van buiten het strafschopgebied verwoestend uithaalde en de bal in de bovenhoek van het AZ doel deponeerde. Een beauty van een doelpunt.

Na rust wissels in de zoektocht naar meer
Mats Knoester bleef achter in de kleedkamer en zijn plaats werd ingenomen door Mateo Les en Lucas Schoofs kwam voor Oristis Kiomourtzoglu. Daardoor kreeg Heracles Almelo wat meer grip op de wedstrijd. Toen ook nog De la Torre kwam voor Rohat Agca en Nicolai Laursen voor Mohammed Amissie leek het erop dat de ploeg eerder de gelijkmaker zou scoren dan dat AZ verder zou uitlopen. Toch gebeurde dat wel. Een kwartier voor tijd viel het doek voor de Almeloërs toen Karlsson zijn tweede van de avond maakte en Barasi en zelfs 4-1 van maakte.

Conclusie van deze bekerwedstrijd
Heracles Almelo verloor maar had een aantal malen de kans om bij 2-1 de gelijkmaker te scoren al moet wel gezegd worden dat het probleem daadwerkelijk weer in de voorhoede zat. Sinan Bakis en Adrian Szöke stonden om beurten in de spits maar hun aandeel in de wedstrijd was zeer matig. Er kon op geen enkele manier een vuist gemaakt worden en dat werd met de komt van Laursen en De la Torre zeker niet beter. Terecht verloor de ploeg van AZ dat hun team slechts op één plaats had gewijzigd en niet het risico nam van een uitschakeling. Heracles Almelo deed dat wel met in gedachten de twee thuiswedstrijden tegen FC Groningen en Cambuur die de wedstrijdenreeks van de eerste competitiehelft afsluiten. Daarin moet de ploeg er staan om met een beter gevoel de winterstop in te gaan.

AZ-Heracles 4-1 (2-1)

Score: 2. Pavlidis 1-0, 39. Karlsson 2-0, 43. Basacikoglu 2-1, 76. Karlsson 3-1, 85. Barasi 4-1

Heracles: Bucker, Polley, Sonnenberg, Knoester (46. Les), Roosken, Kiomourtzoglou (46. Schoofs), Szöke, Agca (70. De La Torre), Basacikoglu, Bakis, Amissi (64.Laursen)

Gele kaart: Polley ( Heracles Almelo)

Scheidsrechter: Martens
Deel dit artikel: Twitter | Facebook | WhatsApp | Google+ | E-mail

Heracles

Ruben Roosken naar Huddersfield Town FC

Ruben Roosken vertrekt naar Huddersfield Town FC. De 24-jari...

Heracles - Groningen haalt het einde niet

De laatste wedstrijd van Heracles dit jaar heeft het einde n...

Heracles uit tegen De Graafschap in bekertoernooi

Heracles speelt uit tegen De Graafschap in de derde ronde va...

Scheperman kopt Heracles in volgende ronde KNVB beker

Er stonden al 117 minuten op het bord toen het Asito Stadion...

Super week Heracles, beker en competitie

Heracles neemt het woensdag in de tweede ronde van het beker...

Heracles kan Feyenoord niet tegenhouden

Met op een aantal plaatsen gewijzigde opstelling, begon Hera...

Van de Looi verheugt zich op pittig potje in De Kuip

Heraclestrainer Erwin van de Looi zegt zich enorm te verheug...

Gelijkspel Heracles tegen Fortuna Sittard

Het lukt Heracles Almelo dit seizoen maar zelden om negentig...

Het venijn zit in de staart voor Heracles

Na het teleurstellende gelijkspel tegen RKC bij de laatste t...

Van de Looi hoopt dat kwartje gaat vallen bij zijn spelers

Voorafgaand aan de uitwedstrijd tegen AZ komende zondag ging...

Heracles laat tegen RKC winst glippen

Met RKC kreeg Heracles zaterdag een tegenstander die als laa...

Heracles moet winnen van hekkensluiter RKC

Heracles Almelo speelt haar 13e wedstrijd van dit seizoen te...

Heracles doet zichzelf tekort

Heracles heeft de uitwedstrijd in Utrecht tegen de plaatseli...

Erwin van de Looi: 'Heracles moet volle bak tegen FC Utrecht'

Heracles moet vrijdag volle bak gaan in de Galgenwaard, want...

Luka Kulenović opgeroepen voor Bosnisch nationaal elftal

Aanvaller Luka Kulenović is door bondscoach Sergej Barbarez...

Heracles pakt drie belangrijke punten tegen NAC Breda

Heracles wist zaterdag thuis tegen NAC drie belangrijke punt...

Heracles treft met NAC 'geduchte tegenstander'

Heracles treft zaterdag in het Asito-stadion NAC Breda, een ...

Heracles thuis tegen N.E.C. in bekertoernooi

Heracles speelt thuis tegen N.E.C. in de tweede ronde van he...

Heracles stelt teleur maar gaat wel door naar tweede ronde

Heracles stelde woensdagavond teleur in de bekerwedstrijd te...

Heracles rekent op volgende ronde beker

Heracles Almelo kwam bij de loting voor het bekertoernooi al...
© 1986 - 2025 Stichting Lokale Omroep Almelo