Vrijdag 5 november 2021
Heracles Almelo heeft de Twentse Derby tegen FC Twente verloren. In de Grolsch Veste werd het 1-0 voor de thuisclub. Aanvoerder Brama was na een blessure terug in de selectie van FC Twente. Bij Heracles ontbrak de geblesseerde Basacikoglu.
Vuurwerk op en naast het veld
Na een oorverdovende fireworks voorstelling door Enschedeërs, met weinig historisch besef, kon een aanvang worden gemaakt met het echte vuurwerk op het veld. Na een paar minuten was de eerste knaller al een feit. Een vuurpijl van Twente werd in eerste instantie nog gepareerd door Blaswich maar in de rebound werd de bal binnen getikt door Hilgers.
Twente bleef na deze opsteker de bovenliggende partij en Heracles kon slechts spaarzaam speldenprikjes uitdelen. De aanvalsdrift van de gastheren kon beteugeld worden maar het ging af en toe gepaard met kunst- en vliegwerk. Na een half uur wisselde Heracles al voor het eerst. Bakboord maakte plaats voor Azzaoui. 5 minuten voor rust zag Twente een vrije trap van Sadilek net langszij gaan. In de blessuretijd van de eerste helft kreeg Heracles via Vloet zowaar zijn eerste echte kans, maar Twente goalie Unnerstall bracht redding. De 1-0 voorsprong was verdiend en leverde trainer Wormuth van Heracles volop stof tot nadenken in de rust.
Met een kater uit de Grolsch Veste
Na de thee speelden beide teams richting hun eigen harde kern. Deze mentale opsteker leverde Heracles voordeel op want er kwam wat meer lijn en vuur in het aanvalsspel. Twente bleef ook kansen creëren, maar er kwam meer evenwicht in de strijd. Na een kwartier wederom vuurwerk als Sadilek van achteren een tackle inzet. Geel is zijn beloning evenals voor van Wolfswinkel en Sierhuis die zich in het opstootje na de overtreding niet onbetuigd lieten. Kort daarop maakte Blaswich zich welhaast onsterfelijk door met een katachtige reactie de inzet van Twente speler Rots uit het doel te ranselen. Een waar slotoffensief van Heracles in de blessuretijd mocht niet meer baten waardoor de Almeloërs wel een kater maar geen punten uit de Grolsch Veste meenamen. 20 november krijgt Heracles kans op eerherstel ais het thuis tegen Fortuna Sittard aantreedt.
Statistieken
5-11-2021 20:00 uur FC Twente - Heracles 1-0 (1-0)
Scoreverloop 5. Hilgers 1-0
FC Twente Unnerstall (GK), Troupée, Hilgers (Pleguezuelo/66), Pröpper, Sadílek, Zerrouki (Bosch/84), Vlap (Oosterwolde/
61), Brama ©, Rots (Misidjan/84), van Wolfswinkel (Ugalde/66), Limnios
Heracles Almelo Blaswich (GK+©), Bakboord (Azzaoui/31), Rente, Knoester, Quagliata (Sierra/90+4), Kiomourtzoglou, Vloet, De La Torre, Fadiga, Sierhuis (Bakis/81), Burgzorg (Laursen/81)
Geel van Wolfswinkel, Sadilek en Rots (allen FC Twente), Sierhuis, Quagliata en Bakis (allen Heracles)
Scheidsrechter Higler
Toeschouwers 30.080 (uitverkocht)