Zondag 22 november 2020
In de Griekse tragedie in twee delen tussen Ajax en Heracles heeft laatstgenoemde vanmiddag het onderspit gedolven tegen Ajax. In de Amsterdam Arena werd het 5-0 na een 3-0 stand halverwege. Een domper na het heugelijke nieuws gisteravond dat Heracles vrijgeloot is voor de tweede ronde van de beker en rechtstreeks doorstroomt naar de achtste finale in januari.Heracles trainer Wormuth kon in Mokum niet beschikken over Szöke, Bakboord en Fadiga. De wedstrijd had een speciaal tintje voor Bijleveld die voorheen voetbalde bij Ajax. Er was ook nog een wedstrijd in de wedstrijd; die tussen Heraclied Vloet en Ajacied Tadic die met respectievelijk 7 en 6 doelpunten in de bovenste regionen van de topscorerslijst meedraaien.
Ajax vroeg op voorsprong
Na 6 minuten was de ijdele hoop om het doel schoon te houden bij de bezoekers al vervlogen. Traoré mocht vrij uithalen en prikte de bal in de rechter beneden hoek. Een snelle tweede goal bleef uit, waardoor Heracles op zoek kon naar de gelijkmaker. Deze bleef echter ook uit waardoor beide ploegen elkaar eenvoudig in evenwicht hielden. Tot de 28e minuut. Neres legde vanaf net buiten de 16 aan en joeg de bal in de rechter bovenhoek achter de verbouwereerde sluitpost Brouwer. Nauwelijks 10 minuten later was het alweer raak. Vanuit een corner kon Labyad vrij aannemen en in de korte hoek binnen schieten. Heracles wist zich niet te herpakken en werd af en toe helemaal suf getikt door de Amsterdammers. Het rustsignaal van scheidsrechter Manschot voelde dan ook als een bevrijding voor de bezoekers.
Kansloos ten onder
Na 10 minuten spelen in de tweede helft bracht Wormuth drie verse krachten in het veld. Zij konden echter de ommekeer ook niet teweeg brengen want koud in het veld waren zij getuige van de 4-0 door Tadic die randje buitenspel binnen schoot. Gelet op het volle programma gunde trainer Ten Hag zijn vedette rust en haalde Tadic naar de kant. Daarnaast werd veteraan Huntelaar speelminuten gegund. Voor Heracles maakten de wissels geen verschil want de aanvalsdruk bleef onverminderd hoog. De partij leverde behalve de drie verliespunten nog meer tragedie op; aanvoerder Pröpper raakte wederom geblesseerd aan de knie en zocht hevig balend de zijlijn op. Even later volgde Van der Water zijn voorbeeld en verliet ook het veld. Heracles had alle wissels al gebruikt en moest daardoor tot overmaat van ramp met 10 man verder. Ajax overkwam vijf minuten voor tijd hetzelfde lot door het uitvallen van Labyad. Daarvoor had hij met zijn tweede doelpunt de 5-0 op de borden gebracht en zijn visitekaartje afgegeven. In de 92e minuut verloste arbiter Manschot Heracles uit zijn lijden door voor het eindsignaal te fluiten.
Zondag staat er wederom een sterke tegenstander op het programma. Om kwart voor vijf wordt er thuis afgetrapt tegen de grossier van gelijke spelen, AZ.
Statistieken
Ajax Onana (GK), Mazraoui (Klaiber/46), Schuurs,Blind (Martínez/70), Tagliafico, Klaassen (Ekkelenkamp/23), Labyad,Gravenberch, Neres, Traoré (Huntelaar/70),Tadic © (Promes/63).
Heracles Almelo Brouwer (GK), Schoofs (Breukers/56), Pröpper © (Rente/70), Knoester, Hardeveld, (Quagliata/70), Kiomourtzoglou (Azzaoui/56), Vloet, Bijleveld, Van der Water, Bakis (Burgzorg/56), De la Torre.
Scheidsrechter Manschot
Kaarten
Geel: Schoofs, Vloet, Bijleveld (allen Heracles)
22-11-2020 12:15 uur Ajax - Heracles Almelo 5-0 (3-0)
6. 1-0 Traoré, 29. 2-0 Neres, 36. 3-0 Labyad, 57. 4-0 Tadic, 77. 6-0 Labyad.
Toeschouwers 0 (a.g.v. Covid-19 Lockdown)