Zaterdag 3 oktober 2020
Het lijkt alsof Heracles het tegen Vitesse goed voor elkaar heeft. De Arnhemmers krijgen het eerste half uur nauwelijks kansen. Maar dan ligt de bal door Penda in de 33ste minuut in het Almelose doel. Drie minuten later is het weer raak voor Vitesse, waardoor Heracles de rust ingaat met een 2-0 achterstand. Wormouth brengt wat wijzigingen in het elftal maar dat heeft geen resultaat. Het is oud-Heraclied Tannane die de 3-0 op het scorebord brengt. Heracles gaat met lege handen richting Almelo. Eerste helft. Slaapverwekkend voetbal
Heracles start de wedstrijd met Van der Water op de bank. Volgens trainer Wormouth laat de buitenspeler zich nog niet genoeg zien op de trainingen. Heracles staat met vijf verdedigers opgesteld en laat Vitesse veelvuldig aan de bal. Nog geen 2 minuten zijn gespeeld wanneer Vitesse de eerste vrije trap op de rand van het strafschopgebied mag nemen. Wie anders dan Tannane staat achter de bal. Maar de oud-Heraclied laat de bal over het doel vliegen. Na drie minuten krijgt Heracles via Vloet een niet te missen kans maar de middenvelder slaagt erin voor een leeg doel naast te schieten. De Heraclieden zitten er bovenop als Vitesse de bal heeft waardoor de Arnhemmers niet echt gevaarlijk worden. Een afstandsschot van Bazoer in de 15e minuut levert geen probleem op voor Brouwer. Het spel sleept zich voort. Echte doelkansen zijn er niet voor beide teams.
In de 24ste minuut is er dan ineens een prima voorzet van Tannane. Brouwer weet de bal nog net voor een aanvaller van Vitesse weg te stompen. In de 33ste minuut is het dan toch raak voor Vitesse. Penda wordt vlak voor het doel aangespeeld en kan vrij inschieten. Het lijkt sterk op buitenspel maar na controle door de VAR wordt het doelpunt toch goedgekeurd. 1-0. Drie minuten later weet Vitesse de voorsprong uit te breiden door een mooie combinatie tussen Tannane en Penda die eindigt bij Darfalou die de bal achter Brouwer weet te schieten.
2-0. Even later krijgt Vitesse weer een kans maar Brouwer weet de bal goed weg te werken. Heracles zoekt met een 2-0 achterstand de kleedkamer op.
Tweede helft. Heracles heeft niets in te brengen
Bij aanvang van de tweede helft mag Van der Water er dan toch in. Heracles zal wat in het spel moeten veranderen om tot een aansluitingstreffer te komen. Heracles komt wel iets dichter bij het doel maar komt niet tot echte kansen. In de 55ste minuut probeert Van der Water het met een afstandsschot. Deze gaat echter naast. Vitesse komt meteen daarna met een kans via Tannane en Penda. In de 62ste minuut lukt het Tannane om met een afstandsschot de 3-0 op het scorebord te laten verschijnen.
Heracles heeft niets in te brengen tegen Vitesse. De Almeloërs slagen er niet in om een kans te creëren. Tien minuten voor tijd weet Van der Water de bal te onderscheppen maar Cijntje weet de bal niet onder controle te krijgen en schiet via een Vitesse-speler de bal hoog over. Er volgen twee corners maar ook dit levert geen gevaar op. Heracles gaat roemloos ten onder met een 3-0 nederlaag.
Scoreverloop: 34. Openda 1-0, Darfalou 2-0, 63. Tannane 3-0.
Heracles: Brouwer, Breukers, Rente (46. Cijntje), Pröpper, Knoester, Hardeveld, Kiomourtzoglou, Vloet, Bijleveld (46 Schoofs), Bakis (46. Van der Water), Szöke (66. Burgzorg)
Geel: Bijleveld (Heracles), Bero, Tannane (Vitesse)
Scheidsrechter: Van den Kerkhof