Heracles Almelo behoudt ongeslagen status

Zaterdag 18 augustus 2018
De eerste thuiswedstrijd van Heracles in het nieuwe seizoen. Na de goede ouverture vorige week in Amsterdam zijn de verwachtingen hoog bij het Almelose publiek. De tegenstander, ADO den Haag, wil de thuisnederlaag tegen nieuwkomer FC Emmen zo snel mogelijk vergeten en is gebrand op een goed resultaat in het sfeervolle Polmanstadion, gevuld met meer dan 10.000 toeschouwers.

De eerste klap is een daalder waard
De wedstrijd begint zeker niet "rustaagh" voor de gasten uit de hofstad. Na 1 minuut en 30 seconden gaat de bal al op de stip voor een penalty, te nemen door Heracles. De strafschop wordt toegekend na een overtreding op Dalmau door Beugelsdijk. Nadat ook de VAR zijn groen licht heeft gegeven wordt de bal onberispelijk in de linker bovenhoek geschoten door Peterson. 5 minuten later is het al weer raak als van Hintum buiten de 16 vanuit de rebound aanhaalt en de bal in de rechter benedenhoek inslaat. Enigszins van de schrik bekomen komt ADO uit de schulp en creëert het een kans maar goalie Blaswich keert de bal op de lijn. Even later komt de aansluittreffer er wel. Malone verrast zowel Blaswich als Duarte met een kopbal uit een voorzet vanaf rechts. Na deze onvervalste blitzkrieg dwarrelen de kruitdampen neer en golft het spel over en weer met kansen voor beide teams zonder dat er een wijziging in de stand komt. Tot de 37e minuut. Tim Breukers vergaloppeert zich op een voorzet vanaf rechts van Becker. In plaats van een corner weg te geven roeit hij de bal snoeihard achter zijn verbaasde sluitpost.
Heracles herpakt zich na deze domper goed en nog voor de thee neemt het weer afstand. In een hots-knots-begonia situatie weet Dalmau na 3 pogingen het net te vinden.

Afscheid van materiaalman Arnold Meijer
In de rust wordt op grootse wijze afscheid genomen van materiaalman Arnold Meijer. Het wordt een onvergetelijk afscheid voor de man die 13 jaar deze taak heeft vervuld. Een grote sfeeractie hoort daar natuurlijk bij. Dit begeleidt met onder andere een spandoek met de tekst: "Na 13 jaar liefde voor de club een clubicoon minder, Arnold bedankt".

"Rustaagh" uitgespeeld
De tweede helft begint minder tumultueus dan de eerste. ADO gaat op jacht naar de gelijkmaker en krijgt daarvoor een paar goede mogelijkheden die vooraleerst geen resultaat opleveren. Met name Mooi is met een bal op de lat dichtbij een treffer. In het verdere verloop van de tweede helft krijgt ook Heracles kansen om de voorsprong uit te bouwen en in de 68e minuut is het dan ook daadwerkelijk zo ver. Een voorzet van rechts van Breukers. die weliswaar buitenspel staat, wordt door Peterson perfect bekroond met zijn 2e doelpunt van de avond. Het heilige vuur dooft vervolgens langzaam maar zeker bij ADO en ook het beruchte Haags kwartiertje kan daar geen verandering in aan brengen. De slotfase is voor Heracles dat niet op zijn lauweren gaat rusten; voor het eerst dit seizoen richting de fanatieke aanhang achter het doel blijft het tot einde vol gaan. De verdiende overwinning is een mooie opsteker voor de zwart-witten die volgende week zondag in Tilburg op bezoek gaan bij Willem II.

Opstelling Heracles Almelo Blaswich (GK), Breukers (Droste/85), Pröpper, van den Buijs, van Hintum, Osman, Duarte, van Nieff (Merkel/56), Kuwas (van der Water/81), Dalmau, Peterson.

Opstelling ADO den Haag Groothuizen (GK), Malone, Beugelsdijk (N. Kuipers/46), Kanon, Meijers, Immers (Goossens/70), El Khayati, Bakker, Becker, Lorenzen, Hooi (Goppel/67).

Scheidsrechter: Joey Kooij

Kaarten
Geel: Merkel, Dalmau (Heracles), Becker, Beugelsdijk, Kanon, Lorenzen (ADO)

Scoreverloop: 1-0 Peterson (3/pen), 2-0 van Hintum (7), 2-1 Malone (12), 2-2 Breukers (38/ed), 3-2 Dalmau (43), 4-2 Peterson(68).
Trainer Frank Wormuth
Verdediger Tim Breukers
Voorhoedespeler Kristoffer Peterson
Deel dit artikel: Twitter | Facebook | WhatsApp | Google+ | E-mail

Heracles

Ruben Roosken naar Huddersfield Town FC

Ruben Roosken vertrekt naar Huddersfield Town FC. De 24-jari...

Heracles - Groningen haalt het einde niet

De laatste wedstrijd van Heracles dit jaar heeft het einde n...

Heracles uit tegen De Graafschap in bekertoernooi

Heracles speelt uit tegen De Graafschap in de derde ronde va...

Scheperman kopt Heracles in volgende ronde KNVB beker

Er stonden al 117 minuten op het bord toen het Asito Stadion...

Super week Heracles, beker en competitie

Heracles neemt het woensdag in de tweede ronde van het beker...

Heracles kan Feyenoord niet tegenhouden

Met op een aantal plaatsen gewijzigde opstelling, begon Hera...

Van de Looi verheugt zich op pittig potje in De Kuip

Heraclestrainer Erwin van de Looi zegt zich enorm te verheug...

Gelijkspel Heracles tegen Fortuna Sittard

Het lukt Heracles Almelo dit seizoen maar zelden om negentig...

Het venijn zit in de staart voor Heracles

Na het teleurstellende gelijkspel tegen RKC bij de laatste t...

Van de Looi hoopt dat kwartje gaat vallen bij zijn spelers

Voorafgaand aan de uitwedstrijd tegen AZ komende zondag ging...

Heracles laat tegen RKC winst glippen

Met RKC kreeg Heracles zaterdag een tegenstander die als laa...

Heracles moet winnen van hekkensluiter RKC

Heracles Almelo speelt haar 13e wedstrijd van dit seizoen te...

Heracles doet zichzelf tekort

Heracles heeft de uitwedstrijd in Utrecht tegen de plaatseli...

Erwin van de Looi: 'Heracles moet volle bak tegen FC Utrecht'

Heracles moet vrijdag volle bak gaan in de Galgenwaard, want...

Luka Kulenović opgeroepen voor Bosnisch nationaal elftal

Aanvaller Luka Kulenović is door bondscoach Sergej Barbarez...

Heracles pakt drie belangrijke punten tegen NAC Breda

Heracles wist zaterdag thuis tegen NAC drie belangrijke punt...

Heracles treft met NAC 'geduchte tegenstander'

Heracles treft zaterdag in het Asito-stadion NAC Breda, een ...

Heracles thuis tegen N.E.C. in bekertoernooi

Heracles speelt thuis tegen N.E.C. in de tweede ronde van he...

Heracles stelt teleur maar gaat wel door naar tweede ronde

Heracles stelde woensdagavond teleur in de bekerwedstrijd te...

Heracles rekent op volgende ronde beker

Heracles Almelo kwam bij de loting voor het bekertoernooi al...
© 1986 - 2025 Stichting Lokale Omroep Almelo